Soru : Yüksek Gerilim Ve Trafo Köşklerinde İsg Kuralları

sınan elver

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Merhaba,Yeni mezun bir elektrik mühendisiyim ve çalışmakta olduğum firmaya ait 50 megawatt lık trafoların işletme sorumluluğunu alıcam ve benim henüz yüksek gerilim konusu üzerine bir tecrübem yok ve trafo ve hücreler içerisinde yapılacak olan periyodik bakım ve arıza giderme gibi işlemleri benim yapmamı istemektedirler(yüksek gerilim tecrübem olmamasına rağmen)benim ise firmaya önerim bu işleri dışarıdan profesyonel olarak yapan firmalardan almak veya şirket bünyesine yüksek gerilim tecrübesine sahip tekniker kazandırmaları.benim sorum isg yönetmeliğinde yüksek gerilim veya trafo köşklerinde tek başına çalışma yapılmaması gerektiğini belirten bir madde varmı?bildiğim kadarı ile en az 3 kişinin yüksek gerilim veya trafo merkezlerinde çalışma yapması ve bu 3 kişiden 2 tanesinin çalışma yaparken 3.kişinin oluşabilecek bir iş kazasına karşın nezaret etmesi şeklinde,doğrumudur?kısacası yönetmelikte bu işin isg kuralları çerçevesinde tek başına yapılmaması gerektiğini açık ve net olarak belirten bir madde varmı?yardımcı olrsanız sevinirim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.