Yüksek Gerilim Işletme Sorumluluğu Sözleşmesi

fimrek

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Yüksek gerilimli kuvvetli akım tesislerinde teknik konulardan sorumlu elektrik mühendisi bulundurulması veya sertifikalı bir mühendis ile sözleşme yapılması gerekliliği ile ilgili çalışma yapan var mı? Bu takip edilen bir sorumluluk mu? Elektrikçimiz var ve elektrik müh. ile bir sözleşmemiz yok.

charlesdexter

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
kuvvetli akım tesisleri yönetmeliği okumanı tavsiye ederim

fimrek

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
O yönetmeliğe istinaden sordum bu soruyu ben. Böyle bir yönetmelik var ama uygulanması ne durumda, olmazsa olmaz şart olarak uygulanıyor mu diye sordum.

charlesdexter

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben uyguluyorum. EMO dan mühendisler ile sözleşme yapıyorum.
Uygulanıp uygulanmayacağına gelince. Şu an kimse bakmaz Ama trafodan dolayı yangın patlama olur o zaman herkes bunu sorr böyle özetleyeyim.

fimrek

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Ben uyguluyorum. EMO dan mühendisler ile sözleşme yapıyorum.
Uygulanıp uygulanmayacağına gelince. Şu an kimse bakmaz Ama trafodan dolayı yangın patlama olur o zaman herkes bunu sorr böyle özetleyeyim.
aylık ne kadar ödeme yapılıyor ortalama.

charlesdexter

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
emo nun birim fiyat listesi var ona göre 400kva 800kva değişiyor ama fiyat standart 355 tl idi sanırım benim ödediğim fiyat topraklama paratoner ölçümleri dahil her ayda kontrol yapılıyor

muratgul

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Firmamız yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmeti vermektedir. Dilerseniz bizimle bağlantı kurabilirsiniz.
www.sge.com.tr
iyi günler dilerim.

esrefisg

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İSG uzmanı ile işletme sorumlusu arasındaki görev dağılımı nasıl oluyor.İSG uzmanı İşletme sorumlusuna karışabiliyormu?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.