Soru : Yük Asansörü Ve Sepetli Vincin Farkı Nedir?

_EMEL_EROL_

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba,
Bir iş yerinde yük asansörünün adını sepetli vinç olarak değiştirilmesi söz konusu. Ancak böyle bir şey mümkün müdür ikisi arasında bir fark var mıdır? Bilgisi olan varsa yardımcı olur musunuz?

murat2242

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba aynı durumu bende gerçekleştirdim.Yük asansörü olduğu zaman periyodik testlerden geçmesi bir hayli zor oluyor çok eksiklik ve maliyet çıkıyor.bu yüzden sepetli vinç veya elektrikli caraskal olarak değiştirilebilir periyodik testen eksiksiz geçebilmesi daha kolay olur.İkisi içinde dikkat edilecek hususu içinde insan taşınması engellenmeli.

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Selam, MAKİNA EMNİYETİ YÖNETMELİĞİ (2006/42/AT)'ye göre üretilmiş bir ekipmanın adını değiştirmek için, İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ EK-III Tablo-2'de belirtilen periyodik muayeneden geçebilmesi yönünde nasıl bir yol/usul/method uyguluyorsunuz ?
Ve, periyodik muayeneyi yapan ve onaylayan kuruluş bu ekipman ad değişikliğini hangi standart/yönetmelik vb. göre kabul ediyor mu?

murat2242

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Selam eski yük asansörü dediğimiz zaten vinçten bozma yapılmış bir asansör.Sepetli vinç gereksinimlerini de fazlasıyla karşılıyor.Belirlediğim işletme kapasitesine göre 1.25 katıyla ağırlık ve Periyodik testlerinin de akredite kuruluşa yaptırıyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.