Haber Yolda Yürürken Başına Kalas Düştü - Istanbul

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Yolda Yürürken Başına Kalas Düştü

  1.jpg

  2.jpg

  Şişli’de, sokakta yürüyen bir vatandaşın başına bir inşaattan kalas düştü. Vatandaşın ölümle burun buruna geldiği o anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

  3.jpg

  4.jpg

  5.jpg


  Olay, geçen hafta Şişli Selbaşı Sokak'ta meydana geldi. Sabah saatlerinde aracını otoparka bıraktıktan sonra çalıştığı iş yerine doğru yürüyen Özer Dinçer (34), Selbaşı Sokak'tan geçtiği sırada inşaat halindeki bir binadan başına kalas düştü. Kalasın başına isabet etmesiyle Özer Dinçer sendeleyerek yere yığıldı. Sokakta bulunan vatandaşlar inşaattan tekrar kalas düşmesi ihtimaline karşı bir süre Dinçer'e yaklaşamadı. Kimi vatandaşlar olay yerinden hızla uzaklaştı. O sırada yoldan geçen duyarlı vatandaşlar Dinçer'in yanına gelerek ilk müdahalede bulundu. Olay yerine çağrılan ambulansın gecikmesi sebebiyle Dinçer'in yakın yerde bulunan iş yerinden arkadaşlarına haber verildi. Sokağa gelen arkadaşları Dinçer'i ticari taksiyle hastaneye götürdü. Hastanede yapılan muayenenin ardından başına 14 dikiş atılan Dinçer, bir süre müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

  6.jpg

  7.jpg


  Sokakta yürürken ölümle burun buruna gelen Özer Dinçer, şöyle konuştu: “Her sabah olduğu gibi arabamı otoparka bırakıp, iş yerine yürüyordum. Önünden geçtiğim inşaat yaklaşık iki aydır aynı şekilde herhangi bir güvenlik filesi olmadan çalışıyor. Aslında hep aklımdaydı bir şey düşebilir mi diye. Taksinin gelmesiyle kendimi yan tarafa aldım. Sadece ses duydum, sonrasını hatırlamıyorum. Kanları görüp baktığımda inşaattakilerin geriye doğru kaçtıklarını gördüm. 1,5 metre uzunluğunda bir kalastı. İnsanlar korktuğu için yanıma gelmedi. Yukarıdan yürüyenler yoğun kanamayı görünce yanıma gelip, beni yukarı götürdüler. Ambulansı aradık ama Fatih’ten geleceği söylendi. Kanama devam edince şirketten arkadaşlarım gelip taksiyle hastaneye götürdüler.”

  8.jpg

  9.jpg

  “Benim yerimde küçük bir çocuk olsaydı kurtulma şansı çok azdı” diyen Dinçer, olayla ilgili yargıya başvuracaklarını söyledi. Avukatını hastaneye çağırdığını belirten Dinçer, "Tüm aşamaları takip etti. Raporum bittiği zaman bunun yasal takipçisi olacağız. İnşaatlarda yaşanan kazalar bu kadar yoğun olarak basında yer alıyorken yine bunların yaşanıyor olması bu işin çığırından çıktığının göstergesidir” diye konuştu.

  10.jpg

  11.jpg


  Kaynak: IHA


   
 2. servet yortumluk

  servet yortumluk TÜİSAG Üyesi  Yeter ki cepler dolsun, kime ne olur ise olsun!
  Özer beye geçmiş olsun , ucuz atlatmış, ağ gerilmiş olsa da böyle durumlarda yetersiz kalabiliyor,
  ancak, geçici ahşap tüneller yaparak olası tehlikelerden hem yoldan geçeni,hem de çalışanları koruyabilirsiniz,
  kazasız günler,
  Yeter ki cepler dolsun, kime ne olur ise olsun!
  Özer beye geçmiş olsun , ucuz atlatmış, ağ gerilmiş olsa da böyle durumlarda yetersiz kalabiliyor,
  ancak, geçici ahşap tüneller yaparak olası tehlikelerden hem yoldan geçeni,hem de çalışanları koruyabilirsiniz,
  kazasız günler,

   
 3. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  ISTANBUL_20141001_3.jpg

     

   
 4. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica