Form Yönetim Gözden Geçirme Toplantı Amaçları Ve Sonuçları (bsci)

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
@dilek nimet hanımın BSCI konusu içinde forumumuz paylaştığı dokümandır. Herkes tarafından daha görünür ve bulunabilir olması için ayrı olarak paylaşıyorum.

…... TEKS. YÖNETİM GÖZDEN GEÇİRME TOPLANTI AMAÇLARI VE SONUÇLARI
Amaç :
Kalite yönetim sisteminin yönetim tarafından belirli periyotlarla değerlendirilerek, etkinliğinin takip edilmesi, kalite politikası ve kalite hedeflerine ulaşmadaki yeterliliğinin değerlendirilmesi için usul ve esasların belirlenmesidir.​
Kapsam :
…... Tekstil : Kalite Yönetim Sistemindeki birimleri kapsar​
Sorumlu :
Bu prosedürün hazırlanması ve uygulanmasından…... Teks. Konfeksiyon Bölümü İşletme Müdürü , prosedür içinde kendilerine sorumluluk verilen tüm personelde uygulamadan sorumludur.​
Uygulama :
Yönetim gözden geçirme toplantısı yılda en az 1 defa olmak üzere tüm raporlar ve tetkikler hazırandırktan en fazla 2 ay sonra İşletme müdürü çağrısı ile yapılır . Toplantıda muhasebe departmanı toplantı konusu rapor ve değerlendirmeleri yazılı ve elektronik olarak hazırlayıp işletme müdürüne teslim eder ; İşletme Müdürü tarafından toplantı günü ve saati kararlaştırılır.​
Konu 1-Bir önceki toplantı aksiyon notlarının değerlendirilmesinin yapılması
Konu 2-Dönem değerlendirilmesi :
- Müşteri memnuniyeti
- Sipariş adedi kıyaslama ve değerlendirme
-Masraf ve giderlerin değerlendirilmesi
Konu 3-İç ve dış şikayetlerin değerlendirilmesi
Konu 4-Düzenleyici ve önleyici faaliyet kapsamında değerlendirmeler
Konu 5-Kaynak ihtiyacı ve yapılabilecekler
Konu 6-Kalite yönetim sistemiyle ilgili diğer sorunlar

Ekli dosyalar

• Yönetim gözden geçirme.xlsx
    10.2 KB · Görüntüleme: 146
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.