Haber - Yine Asansör Kazası: 4 Işçi Ağır Yaralı - Izmir | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Yine Asansör Kazası: 4 Işçi Ağır Yaralı - Izmir

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Karşıyaka'da, inşaat halindeki binanın dış cephe işlerini yapan işçilerin bulunduğu asansörün 10'uncu kattan düşmesi sonucu 4 işçi ağır yaralandı. Olay, dün saat 14.20 sıralarında, Örnekköy'de meydana geldi, inşaat halindeki binanın dış kaplama işlerini yapan işçileri taşıyan asansör arızalanınca, 10'uncu kat seviyesinden düştü. Asansör üzerinde bulunan işçiler Erkan Gönül, Sefer Güven, Fikret Keser ve Anıl Cenikli yaralandı. Çeşitli hastanelere kaldırılan yaralıların durumlarının ciddi olduğu bildirildi. Polis ekipleri düşen asansörün bulunduğu inşaat inceleme yaptı, inşaat firması yetkililerinden bilgi aldı.

  9_EYLUL_IZMIR_20141017_7.jpg


   
 2. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

 3. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  BURSA_HABER_20141017_1.jpgBURSA_HABER_20141017_9.jpg

     

   
 4. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

 5. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  HABERTURK_20141017_3.jpg

     

   
 6. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

  İzmir'deki İnşaatta 4 İşçinin Yaralanması

  Karşıyaka ilçesinde dış cephe asansörünün düşmesi sonucu 4 işçinin yaralandığı inşaattaki çalışma ilçe belediyesi tarafından durduruldu- İnşaatta inceleme yapan Elektrik Mühendisleri Odası yetkilisi Ercan: "İhmal var mı yok mu onu henüz belirtecek durumda değiliz. Bilirkişi raporları hazırlanacak, ilk belirlemelere göre bu bir motorlu iskele kazası ve dişli sistemde kırılma olmuş."

  Karşıyaka ilçesinde dış cephe asansörünün düşmesi sonucu 4 işçinin yaralandığı inşaattaki çalışma, ilçe belediyesi tarafından durduruldu.

  Karşıyaka Belediyesi zabıta ekipleri, Örnekköy semti 6076/1 sokaktaki inşaata giderek incelemede bulundu.

  Ekipler, dış cephesinde kurulu çalışma asansörünün 5. kattan düşmesi sonucu 4 işçinin yaralandığı inşaat girişine koruma tutanağı astı.

  Tutanakta, kazaya sebep olan unsurların giderilmesine ilişkin tespitler yapılana dek inşaatın durdurulduğu bilgisi yer aldı.

  Öte yandan, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi yetkilileri de inşatta inceleme yaptı.

  İnceleme sonucu açıklamada bulunan EMO yetkilisi Onur Ercan, "İhmal var mı yok mu onu belirtecek durumda değiliz. Bilirkişi raporları hazırlanacak. İlk belirlemelere göre bu bir motorlu iskele kazası ve dişli sistemde kırılma olmuş" dedi.

  Olayın "asansör kazası" olarak algılanmaması gerektiğini de söyleyen Ercan, şöyle konuştu:

  "Kaza, dış cephe iskelesi nedeniyle yaşanmış ve asansörle uzaktan yakından ilgisi yok. İstanbul'daki kaza da öyleydi. Asansör kelimesi insanları infiale sürüklemesin, insanlar asansörlerini kullanmaya devam etsinler. Bu inşaatın durduğunu biliyoruz. Soruşturma ve sonrasındaki kararları ilgili makamların vereceğini biliyoruz."

  Olay ile ilgili Örnekköy Polis Karakolu'nda şirket yetkililerinin ifadelerinin alındığı, öğrenildi.


  Yaralıların durumu

  Kazada yaralanan işçiler Anıl Canikli (19), Fikret Keser (29), Sefer Güven (19) ve Erkan Gönül'ün (25) kaldırıldıkları hastanelerde tedavisinin sürdüğü bildirildi.

  Yaralıların vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu, durumu ağır olan Anıl Canikli'nin kafasından ve bacağından yaralandığı ve İzmir Üniversitesi Medical Park Hastanesi'nde ameliyat edileceği kaydedildi.

  İşçilerin aileleri basına açıklama yapmak istemediklerini, yaralıların durumunun kesinleşmesinden sonra müteahhit şirkete dava açıp açmama kararı alacaklarını belirtti.

  Olay
  Örnekköy semtindeki inşaatta dün dış cepheye kurulu asansör 5. kattan düşmüş, asansörün üzerinde binanın camlarını takan işçiler yaralanmıştı.

  Diğer işçilerin çağrısı üzerine olay yerine gelen ambulanslar yaralılardan Canikli ve Keser'i İzmir Üniversitesi Medical Park Hastanesi'ne, Gönül ve Güven'i ise Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırmıştı.

  Kaynak: AA

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica