Soru : Yıllık Çalışma Planı

Uzman gibi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar
Yeni başladığım firmada 2018 yılına ait daha önceki osgb tarafından hazırlanmış yıllık çalışma ve yıllık eğitim planları mevcut.ben başlayalı bir hafta oldu yenisini hazırlamalıyım yoksa hazır olanların kullanılması uygun olur mu.Araştırma yaptım fakat bulamadım.Yardımcı olan arkadaşlar yönetmelik ismide yazarsa memnun olurum.iyi çalışmalar.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar
Yeni başladığım firmada 2018 yılına ait daha önceki osgb tarafından hazırlanmış yıllık çalışma ve yıllık eğitim planları mevcut.ben başlayalı bir hafta oldu yenisini hazırlamalıyım yoksa hazır olanların kullanılması uygun olur mu.Araştırma yaptım fakat bulamadım.Yardımcı olan arkadaşlar yönetmelik ismide yazarsa memnun olurum.iyi çalışmalar.
İncelemeniz sonucunda, revizyon ihtiyacı hissederseniz, Düzenleyebilir, onaylattıktan sonra ilan ederek yeni halini kullanabilirsiniz.

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
kullan gitsin ….

esrarengiz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
d) İlgili birimlerle işbirliği;
1) İşyeri hekimiyle birlikte iş kazaları ve meslek hastalıklarıyla ilgili değerlendirme yapmak, tehlikeli olayın tekrarlanmaması için inceleme ve araştırma yaparak gerekli önleyici faaliyet planlarını hazırlamak ve uygulamaların takibini yapmak.

2) Bir sonraki yılda gerçekleştirilecek iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili faaliyetlerin yer aldığı yıllık çalışma planını işyeri hekimiyle birlikte hazırlamak.

demektedir. Ayrıca;
İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
d) İlgili birimlerle işbirliği;
8) Bir sonraki yılda gerçekleştirilecek iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili faaliyetlerin yer aldığı yıllık çalışma planını iş güvenliği uzmanıyla birlikte hazırlamak.

Çalışma planının yıllık olarak hazırlanması ve İGU, İ.H. haricinde işverenin de onayının alınması sağlanmalıdır. Malumunuz yeni uzmanlık yaptığınız firmaya hizmet vereceksiniz değil mi? Sormazlarmı ne yapacaksınız diye :D

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sorarlarsa hazırda olan yıllık çalışma planındaki plana sadık kalacağız dersek ::gulme:: kurtarmaz mı?

esrarengiz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Mevcut yıllık çalışma planının işyerine özgü hazırlanıp hazırlanmadığı kontrol etmenizi, işyerini, çalışanları, yöneticileri, işvereni iyi çözümleyerek yıllık çalışma planını kağıt üzerinde değil gerçekten yaşayan bir doküman haline getirmenizi tavsiye ederim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.