Duyuru : Yetkili Firmalar Açıklandı - İş Sağlığı Ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Firma Unvanı
  • AĞAÇ YAZILIM BİLİŞİM EĞİTİM ELEKTİRK ELEKTRONİK SAN VE TİC. A.Ş.
  • AKARE BİLİŞİM HİZ.TİC. A.Ş.
  • DRUZ YAZILIM BİLG.SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ.
  • HİPOTEZ BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM HİZMETLERİ A.Ş.
  • İNTRANET YAZILIM A.Ş.
  • İSGDATA İŞ GÜVENLİĞİ YAZILIMLARI
  • MEDİTEK YAZILIM
  • MUĞLA OTOMOTİV TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
  • TÜRKGÜVEN YAZILIM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
  • ULUDAĞ BİL. BİLG. MEDYA İLETİŞİM VE ELEKT. İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Kaynak: İBYS

tower try

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Keşke sadece yetkili firma isimleri değil de firma web adres ve iletişim bilgilerini de yazmış olsa çsgb iyi olurdu.

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Keşke sadece yetkili firma isimleri değil de firma web adres ve iletişim bilgilerini de yazmış olsa çsgb iyi olurdu.
Firmanın ismini kopyalayıp google'a yapıştırdığınızda çıkıyor hepsi :)

isa yaman

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hangi Firma yazılımını tavsiye edersiniz? nedenleriyle belirtebilir misiniz?

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Firmanın ismini kopyalayıp google'a yapıştırdığınızda çıkıyor hepsi :)
Bi Muğla Otomotive ulaşamadım :D
her birinden teklif istedim bakalım ne gelecek...
Kullanıcı arayüzü standart mı yoksa acaba her firma için ayrı ayrı mı?

betulde

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar karar verdiğiniz veya daha önceden kullandığınız yazılım firması var mı?

Kemal Karataş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Değerli İSG Profesyonelleri ve OSGB Yetkilileri;

DRUZ Şirketler Grubu olarak; 2010 yılından itibaren özel ekibimizle birlikte geliştirmiş olduğumuz DruzOnline İSG Yazılım Programımız; en büyük veritabanına sahip, kullanımı en kolay olmasının yanısıra, mevzuata en uygun olması yönüyle de öne çıkarak, gerekli tüm yetkinliklere ilk olarak sahip olmuştur.

2017 sonu itibarıyla, e-reçete uygulamasını da ÇSGB ile ilk olarak kullanıma süren Yazılımımız, Sağlık Bakanlığı’nın da İşyeri Hekimliği Bilgi Sistemi’nde tescillenmiştir: http://kayittescil.saglik.gov.tr/TR,30991/aktif-isbs-listesi.html

Üstelik; e-reçete konusunda yeni geliştirdiğimiz iki inovasyon, İSG sektörüne damgasını vurdu:

1) İşyeri hekimlerinin elektronik imzalarını yanında taşıma yükünü, buna bağlı kaybolma, unutulma vb. risklerini de ortadan kaldırma imkanı sunuyoruz. Herhangi bir yerde -açık durumdaki- bilgisayarında e-imzası takılı halde olan İşyeri hekimi, Druz e-Reçete’yi gittiği tüm farklı yerlerde de kullanabilecektir. E-İmzası ile gerekli bağlantıyı, Druz sağlamaktadır.

2) Druz e-Reçete kullanımı için, bilgisayar kullanımı şartı yoktur. Cep telefonu, tablet vb. İnternete bağlanan tüm cihazlarda da programımız, kullanılabilmektedir.

İBYS:

DruzOnline Yazılımı; son olarak; İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin yetkili mercii olan ÇSGB-İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı; 27.02.2018 tarihli Genelge çerçevesinde; yetkili Entegratör Firma olarak ilan edilmiştir:

https://ibys.csgb.gov.tr/pages.aspx?id=3

İlgili verilerin İSG yazılımları aracılığıyla gönderimi yükümlülüğü, 01.06.2018 tarihinde başlamaktadır.

Eğitim (Çalışanların İş Sağlığı Güvenliği Eğitimleri) Kayıtlarının Girilmesi ile başlayan, yazılım üzerinden veri gönderim yükümlülüğü; yine 2018 yılı içerisinde, İşe Giriş ve Periyodik Muayenelerin Girilmesi, Tehlike Kayıtlarının Girilmesi vs. ile devam edecektir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi (İBYS) hakkında, İBYS resmi web sitesinde, tarafların yükümlülükleri belirtilmiştir:

https://ibys.csgb.gov.tr/pages.aspx?id=9

OSGB:

OSGB Sorumluluğu olarak; İşyerlerinde görevlendirme yaparak iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunan yetkili birimler(OSGB), görevlendirdiği kişilerin kullanımına sunmak üzere 01.06.2018 tarihine kadar İBYS yazılımı almakla yükümlüdürler.

İşverenlerin OSGB’den hizmet aldığı durumlarda; ilgili OSGB, yazılımı almakla yükümlü olmaktadır.

İSG PROFESYONELLERİ (İşyeri Hekimleri, İş Güvenliği Uzmanları):

İSG yazılımını, doğru ve etkin bir şekilde kullanmak ile yükümlüdür.

Kghct

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
demo yazılımı inceledim, çok detaylı. risk analizi acil durum planı gibi 50-100 sayfayı geçen dökümanların taranıp bildirilmesi gerekiyor. Firmalarda her yeni giren personelin ad soyad tc'leri alınıp tek tek programa girişi yapılacak vs. Ayrıca tespit öneri defteri nüshaları da sisteme yüklenip bildirimi yapılacak. Sahadaki riskler vb. yapılan her çalışma bildirilecek. Çok zaman alacak işlemler bunlar bildirim açısından yoksa normalde de yapıyoruz zaten. Defter olayını kaldırsalar bari, her şey dijital olsa. Aksi taktirde hem osgb'de arşiv tutma hem buraya yedekleme bildirme işlemlerini ciddi anlamda yük olacağını düşünüyorum
Bu programın tutmayacağı söyleniyor, bilemiyorum.
Muğla otomotiv'in yazılımını deniyorum şu an. Diğerleri hk. bilgim yok henüz.

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
demo yazılımı inceledim, çok detaylı. risk analizi acil durum planı gibi 50-100 sayfayı geçen dökümanların taranıp bildirilmesi gerekiyor. Firmalarda her yeni giren personelin ad soyad tc'leri alınıp tek tek programa girişi yapılacak vs. Ayrıca tespit öneri defteri nüshaları da sisteme yüklenip bildirimi yapılacak. Sahadaki riskler vb. yapılan her çalışma bildirilecek. Çok zaman alacak işlemler bunlar bildirim açısından yoksa normalde de yapıyoruz zaten. Defter olayını kaldırsalar bari, her şey dijital olsa. Aksi taktirde hem osgb'de arşiv tutma hem buraya yedekleme bildirme işlemlerini ciddi anlamda yük olacağını düşünüyorum
Muğla otomotivin iletişim bilgisini mesaj atabilir misiniz?
Bi onlara ulaşamadım

chilqen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba, alt işveren bu durum nasıl olacaktır. Bununla ilgili bir duyuru herhangi bir şeye ulaşamadım.

G kahraman

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Değerli İSG Profesyonelleri ve OSGB Yetkilileri;

DRUZ Şirketler Grubu olarak; 2010 yılından itibaren özel ekibimizle birlikte geliştirmiş olduğumuz DruzOnline İSG Yazılım Programımız; en büyük veritabanına sahip, kullanımı en kolay olmasının yanısıra, mevzuata en uygun olması yönüyle de öne çıkarak, gerekli tüm yetkinliklere ilk olarak sahip olmuştur.

2017 sonu itibarıyla, e-reçete uygulamasını da ÇSGB ile ilk olarak kullanıma süren Yazılımımız, Sağlık Bakanlığı’nın da İşyeri Hekimliği Bilgi Sistemi’nde tescillenmiştir: http://kayittescil.saglik.gov.tr/TR,30991/aktif-isbs-listesi.html

Üstelik; e-reçete konusunda yeni geliştirdiğimiz iki inovasyon, İSG sektörüne damgasını vurdu:

1) İşyeri hekimlerinin elektronik imzalarını yanında taşıma yükünü, buna bağlı kaybolma, unutulma vb. risklerini de ortadan kaldırma imkanı sunuyoruz. Herhangi bir yerde -açık durumdaki- bilgisayarında e-imzası takılı halde olan İşyeri hekimi, Druz e-Reçete’yi gittiği tüm farklı yerlerde de kullanabilecektir. E-İmzası ile gerekli bağlantıyı, Druz sağlamaktadır.

2) Druz e-Reçete kullanımı için, bilgisayar kullanımı şartı yoktur. Cep telefonu, tablet vb. İnternete bağlanan tüm cihazlarda da programımız, kullanılabilmektedir.

İBYS:

DruzOnline Yazılımı; son olarak; İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin yetkili mercii olan ÇSGB-İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı; 27.02.2018 tarihli Genelge çerçevesinde; yetkili Entegratör Firma olarak ilan edilmiştir:

https://ibys.csgb.gov.tr/pages.aspx?id=3

İlgili verilerin İSG yazılımları aracılığıyla gönderimi yükümlülüğü, 01.06.2018 tarihinde başlamaktadır.

Eğitim (Çalışanların İş Sağlığı Güvenliği Eğitimleri) Kayıtlarının Girilmesi ile başlayan, yazılım üzerinden veri gönderim yükümlülüğü; yine 2018 yılı içerisinde, İşe Giriş ve Periyodik Muayenelerin Girilmesi, Tehlike Kayıtlarının Girilmesi vs. ile devam edecektir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi (İBYS) hakkında, İBYS resmi web sitesinde, tarafların yükümlülükleri belirtilmiştir:

https://ibys.csgb.gov.tr/pages.aspx?id=9

OSGB:

OSGB Sorumluluğu olarak; İşyerlerinde görevlendirme yaparak iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunan yetkili birimler(OSGB), görevlendirdiği kişilerin kullanımına sunmak üzere 01.06.2018 tarihine kadar İBYS yazılımı almakla yükümlüdürler.

İşverenlerin OSGB’den hizmet aldığı durumlarda; ilgili OSGB, yazılımı almakla yükümlü olmaktadır.

İSG PROFESYONELLERİ (İşyeri Hekimleri, İş Güvenliği Uzmanları):

İSG yazılımını, doğru ve etkin bir şekilde kullanmak ile yükümlüdür.
Merhaba ,

e imza alınması zorunludur deniliyor.E imza nasıl alınır yada alan arkadaşlar bilgi verebilirler mi?

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba ,

e imza alınması zorunludur deniliyor.E imza nasıl alınır yada alan arkadaşlar bilgi verebilirler mi?
E-imza, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır, oradan temin edilir.

Kurumsal ve bireysel olmak üzere iki çeşit elektronik imza vardır.

Bireysel ve Kurumsal E-İmza Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?
Bireysel E-İmza için gerekli belgeler;

• Başvuru sahibinin üzerinde T.C. kimlik numarası açıkça yazılı nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve geçerli resmi kimlik belgesinin aslı,
  • Nitelikli Elektronik Sertifika taahhütnamesi ve başvuru formu.
Kurumsal E-İmza için gerekli belgeler;
  • Ticaret Sicil Memurluklarından son 6 ay içerisinde alınmış faaliyet belgesinin aslı,
  • Başvuru sahibinin üzerinde T.C. kimlik numarası açıkça yazılı nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve geçerli resmi kimlik belgesinin aslı,
  • İmza sirkülerinin fotokopisi,
  • Nitelikli Elektronik Sertifika taahhütnamesi ve başvuru formu.
Elektronik İmza Nasıl Kullanılır?
Elektronik imzayı çalıştırabilmeniz için uygulamanın kullanılacağı bilgisayarda satın aldığınız yazılımı kurmanız gerekir. Bu yazılımı, size e-imza ile birlikte gönderilen CD ya da diğer medya araçlarında bulabilirsiniz. Kurduğunuz program ile sertifikanıza giriş yapabilirsiniz. Böylece imzanız artık kullanılabilirdir.

Elektronik İmzanın Kullanıldığı Yerler Nerelerdir?
Elektronik imza kamusal ve ticari alanlardaki uygulamaları aşağıdaki gibidir.

• ÖSS,KPSS,LES, pasaport vb. Gibi her türlü başvurularda,
  • Kurumlar arası iletişimlerde,
  • Sosyal güvenlik uygulamalarında,
  • Sağlık uygulamalarında,
  • Vergi ödemelerinde,
  • Elektronik oy verme işlemlerinde,
  • İnternet bankacılığında,
  • Sigortacılık işlemlerinde,
  • Kağıtsız ofislerde
  • E-sözleşmelerde
  • E-sipariş.

Aydın AKBULUT

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhabalar, ben bu isg yazılımı kullandığını teyit etmesi kısmını anlamadım. bakanlığa dilekçe ile yazı mı yazacağız? bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

İsmail Cem Akdağ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Muğla Otomotivin iletişim bilgilerini paylaşabilir misiniz?

Buğra58

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Muğla Otomotiv ve Hipotez Bilgisayara ait iletişim bilgilerini paylaşabilir misiniz?

srkn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar,
Şu ana kadar fiyat teklifi alan var mı?
Neticede tüm programlar aynı gereklilikleri sağlamak zorunda, bu noktada tercih sebeplerinden biri de Fiyat olacak.
Burada aldığımız fiyatları karşılaştırabiliriz miyiz?

İsmail UYGUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar,
Şu ana kadar fiyat teklifi alan var mı?
Neticede tüm programlar aynı gereklilikleri sağlamak zorunda, bu noktada tercih sebeplerinden biri de Fiyat olacak.
Burada aldığımız fiyatları karşılaştırabiliriz miyiz?
Tüm firmalardan yazılı olarak fiyat teklifi istedim. Henüz geri dönüş yapmadılar. Fakat bir arkadaşım sözlü olarak iki firma ile konuştuğunu, her iki firmanın da isg profesyoneli başına 400 TL/yıl (KDV dahil) fiyat verdiklerini söyledi.
Anladığım kadarı ile fiyatlar her firmada aynı. Seçim kriterimiz fiyat değil de kalite olacak gibi duruyor.

yasmin_tnt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Tüm firmalardan yazılı olarak fiyat teklifi istedim. Henüz geri dönüş yapmadılar. Fakat bir arkadaşım sözlü olarak iki firma ile konuştuğunu, her iki firmanın da isg profesyoneli başına 400 TL/yıl (KDV dahil) fiyat verdiklerini söyledi.
Anladığım kadarı ile fiyatlar her firmada aynı. Seçim kriterimiz fiyat değil de kalite olacak gibi duruyor.
Bir firma yıllık 400 tl verirken bir firma 2000 tl fiyat vermekte. anlamadım sanırım yıllardır bu işi yapan firmalarla anlaşılmalı...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.