Haber Yeni Ruhsat Alımında Hijyen Eğitimi Belgesi Şartı Geliyor - Aydın

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Yeni Ruhsat Alımında Hijyen Eğitimi Belgesi Şartı Geliyor

  Aydın'ın Efeler Belediyesi, ruhsat alımı için başvuran işletmelerde, yönetmelikle mecburi hale gelen hijyen eğitimi belgesi şartı arayacak. Konuyla ilgili olarak zabıta ekipleri bilgilendirildi.

  Halkın daha sağlıklı şartlarda gıda yiyebilmesi adına yönetmelikleri yakından takip ettiklerini belirten Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, "Ruhsat alımı esnasında aranacak şartlar için hazırlık toplantılarına başladık. Zabıta müdürü, amir, zabıta komiseri, zabıta memuru ve sekiz destek personeliyle çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi. İşyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik hükümleri gözden geçirdiklerini kaydeden Başkan Özakcan, "Hijyen Eğitimi Yönetmeliği'nin esnafa getireceği yükümlülükler konusunda istişare toplantısını yaptık.

  5 Temmuz 2014 den itibaren gıda üretimi yapan ve gıdayla teması olan her türlü işletmelerden, ruhsat müracaatına geldikleri esnada hijyen eğitimi belgesi istenecek. Zabıta müdürlüğümüz, vatandaşı bilinçlendirmek için ve esnafları daha hijyenik ürünler üretme konusunda yakından takip edecek." şeklinde konuştu.

  Kaynak: http://www.medya73.com/yeni-ruhsat-aliminda-hijyen-egitimi-belgesi-sarti-geliyor-haberi-1815845.html


   
  GÖKMEN_0421 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica