Yeni Koronavirüs Salgını Kapsamında İş Sağlığı Ve Güvenliği Profesyonellerinin İşyerlerinde Aldıracağı Tedbirler

ygtr hoca

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
AÇSH Bakanlığı,
"YENİ KORONAVİRÜS SALGINI KAPSAMINDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROFESYONELLERİNİN İŞYERLERİNDE ALDIRACAĞI TEDBİRLER" başlığı ile bir belge yayınlamış.

İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelerini tedbir almakla görevlendirilmiş,

(Yorum yapmıyorum !!!)

Ekli dosyalar

• AÇSGB yeni-koronavirus-salgini-kapsaminda-is-sagligi-ve-guvenligi-profesyonellerinin-isyerleri...pdf
    185.2 KB · Görüntüleme: 244

6666 Kübra

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
İyi de zaten bulaşıcı hastalık geliyorum derken bu önlemlerin bir kısmını, geldikten sonra da geri kalanını işveren onayına sunmamızdan daha normal ne var ki bunları kontrol edip raporlamamız zaten gerekir? Benim fazla önerim var eksiğim yok bu maddelerde, birçoğu da yerine getirildi.

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İyi de zaten bulaşıcı hastalık geliyorum derken bu önlemlerin bir kısmını, geldikten sonra da geri kalanını işveren onayına sunmamızdan daha normal ne var ki bunları kontrol edip raporlamamız zaten gerekir? Benim fazla önerim var eksiğim yok bu maddelerde, birçoğu da yerine getirildi.

Sayın 6666,

Buradaki problem, alınması gereken tedbirlerin bize bildirilmesi değil. Böyle küresel bir salgın varken,en üst makamlardan bunun mücadelesinin yapılması gerekirken, gerekli tedbirleri alamayan mercilerin bu işi bizim üzerimize yıkması. İHA'lar ile, trafik ışıkları ile "Evde Kal" çağrıları yaparak gösteriş peşinde olanlar, çalışmak zorunda olan insanların nasıl evde kalacağı konusunda 3 maymunu oynuyorlar. Sağlık bakanı kendi OHAL'inizi ilan edin diyor ama bunun işe gitmemek için geçerli bir sebep olmadığını kendisi de biliyor. En önemli silahımız "yakalanmamak" diyor ama servis araçları ile ya da toplu taşıma ile işe gidip, yüzlerce kişiyle aynı ortamda çalışan kişilerin yakalanmamayı nasıl başaracağını söylemiyor.
Dolayısıyla burada asıl tepki gösterilmesi gereken konu budur. Yoksa kimsenin tedbirleri yanlış bularak bu tedbirlere tepki göstereceğini düşünmüyorum.

bumerang

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Boyle bir sorumlulugu isg profesyonelleri nasil kaldirsin. Hem hizla yayiliyor. Hemde kendinizi koruyun deniliyor. Kisa zamanda risk analizleri ve acil durumlari yapilip birde bunlar isyerlerine teblig ettirilecek. Birde tespit oneri defterlerine yazilacak. Bu isin altindan kalkmamiz aylari bulur. Tabi bu asamada isyerlerini gezerken bizlerede yada iscilerden birine gec kalip bulasmassa

6666 Kübra

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Sayın 6666,

Buradaki problem, alınması gereken tedbirlerin bize bildirilmesi değil. Böyle küresel bir salgın varken,en üst makamlardan bunun mücadelesinin yapılması gerekirken, gerekli tedbirleri alamayan mercilerin bu işi bizim üzerimize yıkması. İHA'lar ile, trafik ışıkları ile "Evde Kal" çağrıları yaparak gösteriş peşinde olanlar, çalışmak zorunda olan insanların nasıl evde kalacağı konusunda 3 maymunu oynuyorlar. Sağlık bakanı kendi OHAL'inizi ilan edin diyor ama bunun işe gitmemek için geçerli bir sebep olmadığını kendisi de biliyor. En önemli silahımız "yakalanmamak" diyor ama servis araçları ile ya da toplu taşıma ile işe gidip, yüzlerce kişiyle aynı ortamda çalışan kişilerin yakalanmamayı nasıl başaracağını söylemiyor.
Dolayısıyla burada asıl tepki gösterilmesi gereken konu budur. Yoksa kimsenin tedbirleri yanlış bularak bu tedbirlere tepki göstereceğini düşünmüyorum.
Tabi ki oralar öyle aynı dertten muzdaribiz maalesef ben de çalışıyorum adamlar da çalışıyor, kredi kartı borcundan tutun da enflasyonda erime kadar hepimizin mecburiyeti ve göze aldığı şeyler ortada, bunları dile getirenler de gözaltına alınması ve ihtimalleri ortada hepimiz biliyoruz maalesef. Allah yardımcımız olsun :) umarım sağ kalanlar yapılması gerekenlerin yapılmadığını algılarlar.

6666 Kübra

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Tabi ki oralar öyle aynı dertten muzdaribiz maalesef ben de çalışıyorum adamlar da çalışıyor, kredi kartı borcundan tutun da enflasyonda erime kadar hepimizin mecburiyeti ve göze aldığı şeyler ortada, bunları dile getirenler de gözaltına alınması ve ihtimalleri ortada hepimiz biliyoruz maalesef. Allah yardımcımız olsun :) umarım sağ kalanlar yapılması gerekenlerin yapılmadığını algılarlar.

Sayın @Erkan FINDIKLI Bey,
Size çok teşekkür ediyorum. Forumda genelde birebir yazarken konuşma dilinde yazdığımız için dikkatimden kaçmış Sayın 6666 olarak başlamanız. Çok naziksiniz. Kusura bakmayın lütfen benim cevabım sizin tarzınıza göre kaba kaldı.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.