yeni isg kanunundaki bu madde nasıl uygulanacak

murkiv5555

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları, görevlendirildikleri işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili alınması gereken tedbirleri işverene yazılı olarak bildirecek; bildirilen hususlardan hayati tehlike arz edenlerin işveren tarafından yerine getirilmemesi halinde bu durumu Bakanlığa bildirecek.

sizce bu madde nasıl uygulanacak ki paramızı işveren tarafından aldığımız taktirde çok saçma değilmi devlet ne yapacağını bilemiyor kanunun ne getireceğini kestiremiyor...

b.a.k

Üye
TÜİSAG Üyesi
İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları, görevlendirildikleri işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili alınması gereken tedbirleri işverene yazılı olarak bildirecek; bildirilen hususlardan hayati tehlike arz edenlerin işveren tarafından yerine getirilmemesi halinde bu durumu Bakanlığa bildirecek.

sizce bu madde nasıl uygulanacak ki paramızı işveren tarafından aldığımız taktirde çok saçma değilmi devlet ne yapacağını bilemiyor kanunun ne getireceğini kestiremiyor...

Sayın murkiv5555,
Hadi şikayet olayını veya uygulanmasını geçtik. Bu bahsedilen ''hayati tehlike arz eden işler'' den ne kastedilmekte anlaşılamamaktadır. Bunun için kılavuz falan çıkarılması gerekir diye düşünüyorum. Yoksa kime göre neye göre hayati tehlike arz eden iş olacak merak etmekteyim. Çözüm önerisi olarak işverenler belki çalıştıkları isg uzmanının ve işyeri hekiminin paralarını belli bir fona yatırırlar, uzman ve hekimlerde oradan maaşını alır diyeceğim. Ama bu seferde işveren ile sözleşme yapıldığından herhangi şikayet durumda işveren sözleşmeyi çok rahat iptal edebilir.Yani şikayet olayı yalan olur, ya işyerinden tamamen bağımsız çalışanlar tarafından şikayet olayı yapılmalı yada bu madde ortadan kalkmalı. Bazı yerlerde yazdığım gibi yine yazıyorum bu kanunun çok eksiği var.

Funda Gürsoy Özkocacık

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar şaşırmadım bu duruma çünkü çevre için de aynısı geçerli yapılmayanların bakanlığa durumu bildirmesi bekleniyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.