Soru Yeni Iş Güvenliği Uzmanı

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında SinanKAYA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. SinanKAYA

  SinanKAYA TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar iş güvenliğinin olmadığı bir yerde yeni işe başlamış c sınıfı bir isg uzmanı ilk olarak neler yapmalıdır ?


   
 2. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  hangi sektör...

   
 3. silifke

  silifke TÜİSAG Üyesi

 4. İSG ÖZGÜÜR

  İSG ÖZGÜÜR TÜİSAG Üyesi

 5. tülin candan

  tülin candan TÜİSAG Üyesi

  Merhaba. yeni isg uzmanıyım. 5 kişilik mutfakta rd yapacağım. yardımcı olur musunuz? ekip oluştururken her ekibe farklı kişi mi yoksa bir kişi atamam gerekli mi ? şimdiden teşekkür ederim

     

   
 6. İSG ÖZGÜÜR

  İSG ÖZGÜÜR TÜİSAG Üyesi

  Acil durum ekiplerinde:
  'İŞYERLERİNDE ACİL DURUMLAR HAKKINDA YÖNETMELİK'

  MADDE 11 – (1) İşveren; işyerlerinde tehlike sınıflarını tespit eden Tebliğde belirlenmiş olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 30 çalışana, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 40 çalışana ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 50 çalışana kadar;

  a) Arama, kurtarma ve tahliye,

  b) Yangınla mücadele,

  konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir. İşyerinde bunları aşan sayılarda çalışanın bulunması halinde, tehlike sınıfına göre her 30, 40 ve 50’ye kadar çalışan için birer destek elemanı daha görevlendirir.

  (2) İşveren, ilkyardım konusunda 22/5/2002 tarihli ve 24762 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İlkyardım Yönetmeliği esaslarına göre destek elemanı görevlendirir.

  (3) Her konu için birden fazla çalışanın görevlendirilmesi gereken işyerlerinde bu çalışanlar konularına göre ekipler halinde koordineli olarak görev yapar. Her ekipte bir ekip başı bulunur.

  (4) İşveren tarafından acil durumlarda ekipler arası gerekli koordinasyonu sağlamak üzere çalışanları arasından bir sorumlu görevlendirilir.

  (5) 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde birinci fıkrada belirtilen yükümlülüğü yerine getirmek üzere bir kişi görevlendirilmesi yeterlidir.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica