Haber - Yeni Çeltek Maden Işletmelerinde " Güvenlik Seferberliği " Ilan Edildi - Yozgat | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Yeni Çeltek Maden Işletmelerinde " Güvenlik Seferberliği " Ilan Edildi - Yozgat

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Yeni Çeltek Maden İşletmelerinde "Güvenlik Seferberliği" İlan Edildi

  1.jpg


  Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun, kurama bağlı tüm işletmelerde “İş Sağlığı ve Güvenliği” konusunda seferberlik ilan ettiklerini söyledi.

  2.jpg

  Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun, Manisa’nın Soma ilçesinde trafo patlaması nedeni ile meydana gelen ve 301 işçinin hayatını kaybettiği kazanın ardından Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri’ne bağlı Sorgun işletmesi’ni ziyaret etti. Hedeflerin madenlerin yeryüzüne çıkartılırken günümüz teknolojisi kullanarak bir problem yaşanmadan ekonomiye kazandırılması olduğunu belirten Coşkun, “Milletimizi derinden üzen Soma faciasından ders çıkarıp en ufak bir olumsuzluk yaşanmaması için Yeni Çeltek bünyesinde seferberlik ilan etmiş durumdayız. Her noktayı gözden geçirip, tüm ihtimallere karşı güvenlik çalışmalarını tespit ediyoruz” dedi.

  3.jpg

  Türkiye’nin devlete ait 60 yıllık maden işletmesi olan Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş.’ye bağlı işletmelerde periyodik olarak ziyaret ve denetimler yaptığına değinen Coşkun, “Bize bağlı işletmeleri periyodik olarak ziyaret ediyor, denetimler yapıyoruz, yapılan çalışmaları takip ediyoruz. Gördüğümüz bir takım eksiklikler olursa da onu yönetici, müdür arkadaşlarla paylaşıp gidermeye çalışıyoruz. Talepleri doğrultusunda yapılabilir çalışma varsa onları hayata geçiriyoruz. Tüm işçilerimizin iş güvenliği ile ilgili gerekli eğitimleri almalarını sağlıyoruz. Bu eğitimlerde yaşanabilecek bir hadisede kimin nerede ne yapacağı önceden belirleniyor. Bunların eğitimlerle tamamlanması amacıyla ziyaretler, birebir görüşmeler yapıyor, incelemelerde bulunuyoruz” diye konuştu.

  4.jpg

  Yaklaşık 60 yıllık tarihi bulunan Yeni Çeltek Kömür İşletmesi’nde de geçmişte maden kazalarının yaşandığını anımsatan Coşkun, “Ama artık günümüzde teknolojik olarak alınması gerekli tüm önlemleri alıp, en ufak bir olumsuzluğun yaşanmaması için kapıdaki güvenlik görevlisinden en yukarıdaki yönetim kurulu başkanına kadar herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. İşletmesi bünyesinde 24 saat hazır kıta görev yapan bir ‘Tahlisiye Ekibi’ bulunuyor. Bu ekip öncelikli kendi işletmesi olmak üzere 50 kilometre mesafede yaşanabilecek olumsuzluğa gerekli müdahalede bulunabilecek eğitim ve donanıma sahip bir ekiptir. Hepimizi derinden üzen Soma’da yaşanan o faciadan ders çıkarıp en ufak bir olumsuzluk yaşanmaması için Yeni Çeltek bünyesinde seferberlik ilan etmiş durumdayız. Olumsuzluklara karşı her noktayı gözden geçirip, tüm ihtimallere karşı çalışmaları önceden tespit etmeye çalışıyoruz. İşletmelerde olumsuzluk yaşandığı takdirde sorumluluğun öncelikle üst yönetime, yöneticilere düştüğünün bilinci ile hareket etmekteyiz. Yeni Çeltek yöneticileri olarak tüm çalışanların işçi sağlığı ve iş güvenliğini tesis etmek için çalışmaktayız” ifadelerini kullandı.

  Kaynak: IHA   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica