Haber Yemekten Zehirlenen 360 Işçi Hastanelik Oldu - Manisa

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Yemekten Zehirlenen 360 İşçi Hastanelik Oldu

  1.jpg

  MANİSA Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren beyaz eşya ve elektronik fabrikasının 360 çalışanı, dün öğle yemeğinin ardından, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

  2.jpg

  Fabrikada çalışan işçilerden büyük bölümünde, dün öğle ve akşam yemeklerinin ardından sonra pek çok çalışan mide bulantısı, kusma ve baş dönmesi şikayetiyle Manisa Devlet Hastanesi, Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi, Merkez Efendi Devlet Hastanesi ve çeşitli özel hastanelere başvurdu. Gece vardiyasında çalışanlar da servis araçlarıyla hastanelere taşındı. Gıda zehirlenmesi teşhisi konulan işçilerden biri bölümü ayakta, bir bölümü ise yatırılarak tedaviye alındı. Zehirlenenlerin öğlen ve akşam yemeğinde verilen tavuksuyu çorba, patlıcan musakka, cacık ve pilavdan yedikleri öğrenildi. İşçilerin durumlarının iyi olduğu hayat tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

  3.jpg

  Manisa il Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan, "Muhtemelen dün öğlen yemekten bir gıda zehirlenmesi olmuş. Gece de hastanelere gelenler var. Sabah fabrika servisleri midesi bulananlara hastanelere getirmiş İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte yemeklerden numune aldık. Durumu ağır olan yok. Öğleden sonra tamamı taburcu olur" dedi.

  4.jpg

  5.jpg

  Kaynak: DHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica