Yatırılan Primler Çalışma Süresine Denk Mi

Ahmet Gökk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar
Diyelim ki sadece 1 firma ile kısmi süreli bir sözleşme yaptınız ve bu ayda 10 saat çalışmaya denk geldi. İşveren 6 aylık sözleşme yaptı ve primimizi 1 gün üzerinden yatırdı. 6 ay sonra başka bir işverenle çalışmaya başladınız vesaire..
B sınıfına geçmek için 1500 gün prim ödenmesi mi gerekiyor ya burada çalıştığımız zaman mı dikate alınıyor yoksa prim mi

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Prim.

Hakan BARTIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar
Diyelim ki sadece 1 firma ile kısmi süreli bir sözleşme yaptınız ve bu ayda 10 saat çalışmaya denk geldi. İşveren 6 aylık sözleşme yaptı ve primimizi 1 gün üzerinden yatırdı. 6 ay sonra başka bir işverenle çalışmaya başladınız vesaire..
B sınıfına geçmek için 1500 gün prim ödenmesi mi gerekiyor ya burada çalıştığımız zaman mı dikate alınıyor yoksa prim mi
Fiili çalışma süresi yani zaman, prim günü değil

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
PRİM

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Yahu kardeşim yanlış bilgi vermeyin. Prim günü olmadıktan sonra 1000 yıl çalışsa ne yazar sayılmaz ki.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Yahu kardeşim yanlış bilgi vermeyin. Prim günü olmadıktan sonra 1000 yıl çalışsa ne yazar sayılmaz ki.
Hocam bunu bilhassa çasgemdeki bir kaç hocaya sormuştum. Prim değil, zaman önemli artı yaptıklarınızı gösterir belgeler. Ay içerisinde 1 gün de sigortalı olsanız o ay isg uzmanısınız demektir. Fiili olarak bu işi yapıyorsunuz demektir demişti. Yanlız sadece bununla bitmez, yaptığınız risk analizi, onaylı defter kopyaları, kurul kopyaları vb. leri ile bu işi yaptığınızı ispatlamanızda istenir demişti.

serkan55

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
B sınavı için 1500 pirim günü hesaplanırken isg uzmanı olarak çalışıp çalışmadığının bir önemi yok, nerede çalışırsan çalış (bağkur,sikortalı, isteğe bağlı) toplam prim gün sayın sgk kayıtlarında belgelenebilir olarak 1500 gün olan c belgeliler B sınavına 3000 gün olan c belgeliler A sınacına, 1800 gün olan B belgeliler de A sınavına girer.......SGK kayıtları esastır...

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
B sınavı için 1500 pirim günü hesaplanırken isg uzmanı olarak çalışıp çalışmadığının bir önemi yok, nerede çalışırsan çalış (bağkur,sikortalı, isteğe bağlı) toplam prim gün sayın sgk kayıtlarında belgelenebilir olarak 1500 gün olan c belgeliler B sınavına 3000 gün olan c belgeliler A sınacına, 1800 gün olan B belgeliler de A sınavına girer.......SGK kayıtları esastır...
Bu söylediğiniz "İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK" geçici madde 2 (2.08.2014 tarihine kadar geçerli). Benim söylediğim yönetmeliğin 8. maddesi. Sürekli olan madde.

serkan55

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu söylediğiniz "İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK" geçici madde 2 (2.08.2014 tarihine kadar geçerli). Benim söylediğim yönetmeliğin 8. maddesi. Sürekli olan madde.
EVET doğru ağustos 2014 e kadar bu kural geçerli, ben onu yazdım...

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Hocam bunu bilhassa çasgemdeki bir kaç hocaya sormuştum. Prim değil, zaman önemli artı yaptıklarınızı gösterir belgeler. Ay içerisinde 1 gün de sigortalı olsanız o ay isg uzmanısınız demektir. Fiili olarak bu işi yapıyorsunuz demektir demişti. Yanlız sadece bununla bitmez, yaptığınız risk analizi, onaylı defter kopyaları, kurul kopyaları vb. leri ile bu işi yaptığınızı ispatlamanızda istenir demişti.
Eğer öyleyse çok zor. Niye derseniz ben daha önce bir başka yetki belgesi için, benzer bir ispat yoluna gitmiştim ama primlerde 30 gün full yatmak suratiyle zor zar ve yıllarca uğraşmak suretiyle, ancak alabilmiştim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.