Yaşanmiş Isg Uzmani Hikayeleri | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Yaşanmiş Isg Uzmani Hikayeleri

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında osman açıksöz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. osman açıksöz

  osman açıksöz TÜİSAG Üyesi  ARKADAŞLAR , BİR İŞKAZASI SONUCU BAŞINIZDAN GEÇEN OLAYLARI YADA BİLDİĞİNİZ OLAYLARI PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ.
  MESELA ;
  ---BİR İŞ KAZASI OLDU VE SAVCI GELDİ. BENİ, İŞVERENİ ,ŞEFİ GÖZALTINA ALDI . ŞÖYLE TEDBİR ALMIŞTIM , BÖYLE BERAAT ETTİM. İŞ VEREN ŞUKADAR TAZMİNAT ÖDEDİ, ŞU AVUKATLARA GİTTİM ,BÖYLE BELGELER SUNDUM, HAKİM BUNU DEDİ, BENDE POLİS AMCALARA ŞUNU SÖYLEDİM GİBİ...
  --VEYA ;ŞU İLDEKİ PATLAMALI ŞU KAZADA ŞU MÜHENDİS ŞUNLARDAN DOLAYI ŞU KADAR CEZA ALDI, İŞVEREN YURTDIŞINA KAÇTI..AYRINTILARA ŞU HABER SİTESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ GİBİ..
  ---VEYA ; BENİM SORUMLU OLDUĞUM BİR ŞANTİYEDE ÖLÜMLÜ BİR İŞ KAZASI OLDU BEN BÜTÜN TEDBİRLERİ ALMIŞTIM. GEREKLİ BELGELERİ SAVCIYA , İSSGM 'YE GÖNDERDİM. ÇOK ŞÜKÜR SIKINTISIZ Bİ ŞEKİLDE HALA AYNI ŞANTİYEDE UZMANIM GİBİ....


  BAŞINIZDAN GEÇEN VE BİLDİĞİNİZ HER TÜRLÜ HİKAYEYİ PAYLAŞIRSANIZ BENİM GİBİ TECRÜBESİZ VE ÖĞRENMEYE ÇALIŞAN UZMANLARA ÇOK IŞIK TUTACAĞINI UMUYORUM.
  SAYGILARIMLA


   
  Sevgi.isg ve Cevahirim bu yazıya teşekkür etti.
 2. livestrom

  livestrom TÜİSAG Üyesi

  yok hocam içeriye giripte çıkan :) çıkabilen olursa anlatır sanırım :)

   
  Şua bu yazıya teşekkür etti.
 3. Şua

  Şua TÜİSAG Üyesi

  Allah Korusun hepimizi :)

     

   
  alix bu yazıya teşekkür etti.
 4. bhcetinkaya

  bhcetinkaya TÜİSAG Üyesi

  Uzman iş yaparken kanunun belirttiği görev tanımına mı göre çalışacak yoksa işverenin görev tanımına göre mi çalışacak. Başımıza bir iş kazası girse işverenim böyle çalış dedi desek kurtulabilir miyiz?

   
  Last edited by a moderator: 23 Mart 2015
 5. Şua

  Şua TÜİSAG Üyesi

  Geçen ay ölümlü iş kazası yaşadık, OSGB den iş arkadaşımın baktığı inşaatta asansör boşluğuna işçi düştü, nöbetçi mahkeme şu bu derken uzman arkadaşım tali suçlu olarak yargılanmakta, işverenin görev tanımı pek de önemli değil, yasada eğitim ver diyorsa vericen, KKD zimmetlicen, uyarı levhalarını astırıcan vs vs vs yasa ne diyorsa yap, hepsini yap ama yine de sen sorumlu oluyosun, en azından tutuklu yargılanmama ihtimali var

     

   
  bhcetinkaya bu yazıya teşekkür etti.
 6. yileri

  yileri TÜİSAG Üyesi

  İs veren hertürlü tedbiri alır, calışanda İSG kültürü oluşturmalıdır. Bunları İG Uzmanı tavsiye eder, organize eder. Mantığı olduğu surece burnumuz davadan kurtulmaz. Allah hepimizi korusun malum Turkiye de yasıyoruz.

   
  Sevgi.isg bu yazıya teşekkür etti.
 7. Ediz U.

  Ediz U. TÜİSAG Üyesi

  hangi şehir?
   
 8. Şua

  Şua TÜİSAG Üyesi

  antalya   
 9. Ediz U.

  Ediz U. TÜİSAG Üyesi

  duymuştum sanırım..

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. iş güvenliği ile ilgili hikayeler

Yandex.Metrica