Haber Yaşam Halatı Işçileri Hayata Bağlıyor

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında TÜİSAG Blog tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. TÜİSAG Blog

  TÜİSAG Blog Site Moderatörü TÜİSAG Çalışma Birimi  Yaşam Halatı İşçileri Hayata Bağlıyor
  Tokat’ta bir inşaatta dış cephe kaplaması yapan işçilerin bağlı olduğu yaşam halatı muhtemel bir kaza halinde işçileri hayata bağlıyor.

  Türkiye’de bazı inşaatlarda yeterli güvenlik önleminin alınmaması nedeni ile yaşanan iş kazaları sonucu meydana gelen ölüm olayları gündemdeki yerini koruyor. Bu anlamda olası kazalara karşı alman güvenlik önlemleri ise hayat kurtarıyor. Olumsuz birçok örneğin yaşandığı Türkiye’de olumlu örnekler de yer alıyor. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yanında yapım çalışmaları devam eden 10 katlı 400 yataklı servis ile Radyasyon Onkoloji Nükleer Tıp Merkezi ve Palyatif Bakım Merkezi inşaatında çalışan işçilerin güvenlik önlemleri üst seviyede. Asansör sistemi üzerinde dış cephe kaplaması yapan işçiler baret ve yaşam halatı ile güvenli olarak çalışıyor. Asansörde olası bir kaza anından işçilerin belindeki kemer bağlı olan yaşam halatının işçinin düşmesini önleyerek hayata bağlıyor.

  [​IMG]
  Devamını Oku...


   
 2. Zafer Kocabaş

  Zafer Kocabaş TÜİSAG Üyesi

  Bu fotoda çalışanın kullandığı KKE düşme durdurma için uygun değil, konumlayıcı sistemlerin düşme durdurma için kullanılmaması gerekmektedir. Doğrusu tüm vucut korumalı emniyet kemeri kullanılmalıdır.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica