Haber Yaşam Halatı Işçileri Hayata Bağlıyor - Tokat

Konu, 'Yaşamdan Haberler' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Yaşam Halatı İşçileri Hayata Bağlıyor

  1.jpg


  Tokat’ta bir inşaatta dış cephe kaplaması yapan işçilerin bağlı olduğu yaşam halatı muhtemel bir kaza halinde işçileri hayata bağlıyor.

  2.jpg

  Türkiye’de bazı inşaatlarda yeterli güvenlik önleminin alınmaması nedeni ile yaşanan iş kazaları sonucu meydana gelen ölüm olayları gündemdeki yerini koruyor. Bu anlamda olası kazalara karşı alınan güvenlik önlemleri ise hayat kurtarıyor. Olumsuz birçok örneğin yaşandığı Türkiye’de olumlu örnekler de yer alıyor.

  3.jpg

  Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yanında yapım çalışmaları devam eden 10 katlı 400 yataklı servis ile Radyasyon Onkoloji Nükleer Tıp Merkezi ve Palyatif Bakım Merkezi inşaatında çalışan işçilerin güvenlik önlemleri üst seviyede. Asansör sistemi üzerinde dış cephe kaplaması yapan işçiler baret ve yaşam halatı ile güvenli olarak çalışıyor. Asansörde olası bir kaza anından işçilerin belindeki kemer bağlı olan yaşam halatının işçinin düşmesini önleyerek hayata bağlıyor.

  4.jpg

  Kaynak: IHA


   
  irem yaşar ve trapezuslu bu yazıya teşekkür etti.
 2. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Mekanizmayı tam göremedim ama benim bildiğim paraşüt tipi emniyet kemeri hariç düşmeler için kullanım önerilmiyor veya yasak. Burada kullanılan görebildiğim kadar sınırlandırmada kullanılan bel kuşağı. Bunlar da yine bildiğim kadarıyla düşme anında felç riski taşıdığı için paraşüt tipi emniyet kemeri kullanılması isteniyor.
  Ama her şeye rağmen ilerleme var:)

   
  Serçin YAPRAK, Öznur Buldu ve uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica