Yanlış Seçilen Yangın Söndürme Tekniklerinin Verebileceği Zararlar

hakanduman

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Arkadaşlar merhaba, yükseklisans öğrencisiyim ve ödev verildi hoca tarafından ve konusu başlıkta yazan durum. Acaba bir yangını söndürme aşamasında yangının sınıfına uygun bir teknik seçilmez ise ne gibi sorunlara neden olur? Mesela ben elektrik çarpması, kızgın yağın parlaması, patlama gibi durumlar buldum. Bunlar doğru mudur başka neler olabilir hatalı söndürme tekniği seçilirse. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Mesela ben elektrik çarpması, kızgın yağın parlaması, patlama gibi durumlar buldum. Bunlar doğru mudur başka neler olabilir hatalı söndürme tekniği seçilirse.
Doğrudur.
1) Elektrik pano ya da trafo yangınına su ile müdahale edilir ise, doğal olarak elektrik çarpar.
2) Mutfak yangını dediğimiz yangınlara su ile müdahale edilir ise yine kızgın yağ parlar.
3) Patlama konusu biraz göreceli. Her yerde alevlenmiş gaz tüpünü söndürmek için köpük bulunamayabilir. Yangın Battaniyesi en doğalı ancak o kadar cesaret kim de var?
Aşağıya bir iki link ekledim. Google translate kullanarak sanırım daha çok detay bulabilirsiniz.
Yalnış Kullanılan Yangın Söndürücü Tehlikeleri
Yangın Söndürücülerin Yanlış Kullanılması

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.