Haber Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı - Antalya

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı

  1.jpg

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeği aratmadı.
  Manavgat Devlet Hastanesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Manavgat İtfaiye Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yangın tatbikatı hastane personelinin yanı sıra hastane bahçesinde bulunan vatandaşlar ve hasta yakınları tarafından da dikkatle izlendi. Tatbikat gereği yanan üst katta bulunan hastalar, itfaiye erleri tarafından indirilerek, hastaneye götürülmek üzere ambulansa konuldu.

  22.jpg

  Tatbikatın son bölümünde ise Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Manavgat İtfaiye Müdürlüğü Vardiye Amiri Bayram Çekiç tarafından evlerde meydana gelebilecek tüp yangınları konusunda bilgilendirme ve yanan bir tüpe nasıl müdahale edilmesi gerektiği tatbiki olarak anlatıldı.

  3.jpg

  Amaçlarının toplumun her kesimini yangın ve yangına müdahale konusunda bilinçlendirmek olduğunu belirten Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Manavgat İtfaiye Müdürlüğü Vardiye Amiri Bayram Çekiç, "Bugün Manavgat Devlet Hastanesi'nde oluşabilecek herhangi bir yangın olayına karşı ilk müdahale önlemini almak amacıyla bir yangın tatbikatı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Başarılı bir şekilde tamamladık. Yaralılarımızı sağlıklı bir şekilde ambulanslarımızla sevk edildi. Yangın söndürme timlerine de yangının nasıl söndürüldüğü hakkında bilgi verildi" diye konuştu.

  4.jpg

  Manavgat Devlet Hastanesi İdari Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Cavit Cesur ise, her yıl Mayıs ayında yangın tatbikatı yaptıklarını belirterek yangın tatbikatları öncesi personele konu ile ilgili eğitim verildiğini bildirdi. Cesur, "Personelimizin tamamı itfaiye müdürlüğü tarafından eğitim aldı" dedi.

  5.jpg


  6.jpg

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica