Tartışma : Yangın Söndürücüleri Çalıştayı

olcay altay

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhabalar
Bu platform da en sevmediğim konulardan birisidir. isg eğitimi olan var mı tarz sorular.
Benim bu konuyu açmam daki amaç burada Yangın söndürücülerle ilgili herşeyin yazıldığı sonuç raporu hazırlayabileceğimiz ve herkezin kullanabileceği bir doküman yapmak .
Sizlerden ricam bilgilerimizi paylaşmak.
İlk Ben başlıyım .
Aşağıdaki yönetmelikte belirttiği üzere periyodik bakım TS İSO 11602-2 ye göre yapılacak . Peki biz yangın söndürücüsünü neye göre alıcaz bu şartları sağlayan firma varmıdır?
Binaların yangından korunması hakkında ki yönetmeliğe baktığımızda
(6) Arabalı yangın söndürme cihazlarının TS EN 1866 ve diğer taşınabilir yangın söndürme cihazlarının TS 862- EN 3 kalite belgeli olması şarttır.

(7) Yangın söndürme cihazlarının periyodik kontrolü ve bakımı TS ISO 11602-2 standardına göre yapılır. Söndürme cihazlarının bakımını yapan üreticinin veya servis firmalarının dolum ve servis yeterlilik belgesine sahip olması gerekir. Servis veren firmalar, istenildiğinde müşterilerine belgelerini göstermek zorundadır. Söndürme cihazlarının standartlarda belirtilen hususlar doğrultusunda yılda bir kez yerinde genel kontrolleri yapılır ve dördüncü yılın sonunda içindeki söndürme maddeleri yenilenerek hidrostatik testleri yapılır. Cihazlar dolum için alındığında, söndürme cihazlarının bulundukları yerleri tehlike altında bırakmamak için, servisi yapan firmalar, bakıma aldıkları yangın söndürme cihazlarının yerine, aldıkları söndürücü cihazın özelliğinde ve aynı sayıda kullanıma hazır yangın söndürme cihazlarını geçici olarak bırakmak zorundadır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.