Yangın Risk Analizi

derya erkun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba geçen ay iş müfettişleri denetime geldiler. Yangın tesisatının uygunluğu ile ilgili yeni tarihli itfaiyeden uygunluk yazısı almamızı istediler. Ancak itfaiye fabrikalara kuruluş izni haricinde böyle bir yazı veremiyeceklerini söyledi. Müfettişler o zaman siz yangın risk analizini kendiniz yapın dediler. Yangın yükünüzü filan hesaplayın rapor hazırlayın dediler. Biraz araştırdım ama nasıl yapacağımı netleştiremedim. Yangın riski hesaplandıktan sonra sonucu neye göre değerlendiricem. Binaların yangından kor. Hk. Yönetmeliğin de bulamadım böyle bir bilgi. Acil yardım rica ediyorum.

Ahmet Aktürkoglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yangın ekipmanları ve yangın güvenliği hizmeti veren firmalardan isteyebilirsin. Onlar dosdoğru yaparlar fakat işletmen onların yaptığı "yangın risk analizi" ni onaylamayabilir. Uluslararası standarda uygun aksiyon planı yaparlar, aksiyon alamazsanız bilinçli taksir durumuna düşer işletme

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.