Haber Yangın Işçilerine Seminer - Antalya

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Yangın İşçilerine Seminer

  1.jpg

  Gazipaşa’da Orman İşletme Müdürlüğü Personeline ‘İş yerinde işçi sağlığı ve iş güvenliği, ilk yardım ve yangın’ semineri verildi.

  Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü Lokalinde düzenlenen seminere Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, Orman İşletme Müdürlüğü’nde görev yapan idari personel ve orman yangınlarıyla mücadelede görevli işçiler katıldı. Seminere katılan personele Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Söndürme Şubesi’nde görevli Orman Mühendisi Zeki Tuncer tarafından orman yangınları ile mücadele, yangın söndürme taktikleri, yangında iş güvenliği(kişisel koruyucu donanım), ilk yardım ve sağlık konularında eğitim verildi.

  GAZİPAŞA YANGIN SEZONUNA HAZIR

  Seminerin ardından sezon hazırlıklarına ilişkin haber merkezimize değerlendirmelerde bulunan Gazipaşa Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte orman yangınlarına karşı hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Hedeflerinin yangınsız bir sezon geçirmek olduğunu fakat olası her yangına 24 saat hazır olduklarını belirten Kısacık, “Bizim hedefimiz yangınsız bir sezon geçirmek. 105 işçi, 10 orman mühendisi ve 9 orman muhafaza memurumuz ile 8 arazöz, 3 tanker ve 2 rangerimizle mücadeleye hazırız. Vatandaşlarımızdan ricamız, ormanlık alan içerisinde yangın habercisi olabilecek herhangi bir noktada duman ve ateş gördüklerinde acilen ücretsiz 177 Yangın İhbar hattına bildirmeleridir.” diye konuştu.

  Kaynak: http://www.gazipasahaber.com/haber/guncel/yangin-iscilerine-seminer/5994.html


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica