Yangın Hakkında Bilgi Lazım...

Konu, 'Acemi İş Güvenlikçiler' kısmında Rıza Ağbektaş tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Rıza Ağbektaş

  Rıza Ağbektaş TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar..
  İşyerinde yangınla ilgili sıfırdan başlayarak yapılması gereken şeyler nelerdir? Özellikle öğrenmek istediğim konu bir iş güvenliği uzmanı olarak işyerinde yangın tatbikatını bizmi yapmalıyız yoksa başka bir yerden yardımmı almalıyız ve eğer bir iş güvenliği uzmanı işyerinde yangın tatbikatı yapmak istiyorsa nasıl bir yol izlemelidir ???
  Herkese şimdiden teşekkürler..


   
 2. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi  Tatbikat işin son aşamasıdır bunun için itfaiye den yardım alabilirsin,fakat o noktaya gelene kadar;Yangın söndürücüler ve kontrolleri,ekipler,acil durum talimatları,bunları elden geçirmen lazım diye düşünüyorum
  Tatbikat işin son aşamasıdır bunun için itfaiye den yardım alabilirsin,fakat o noktaya gelene kadar;Yangın söndürücüler ve kontrolleri,ekipler,acil durum talimatları,bunları elden geçirmen lazım diye düşünüyorum

   
  ceren123 bu yazıya teşekkür etti.
 3. mbilgen007

  mbilgen007 TÜİSAG Üyesi

  yangın yönetmeliğini oku hocam orda vardır istediğin bilgiler.

     

   
 4. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar,

  Yangın tüplerinin içeriğini, (kimyevi toz, CO2 veya köpük gibi) kontrol ettirmek için tüpleri aldığımız firma dışında, kontrol yapan bağımsız firmalar var mıdır? Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

   
 5. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  Tuğçe Hanım,

  Bildiğim firma yok fakat başka bir yangın firmasına göndersen olabilir belki :)biraz etik olmayabilir ama en azından sıkıntılı bir durum varsa öğrenirsin

     

   
 6. Rıza Ağbektaş

  Rıza Ağbektaş TÜİSAG Üyesi

  benim öğrenmek istediğim örneğin tüm kontrolleri yaptık Adr hazıladık ama bi tek yangın tatbikatı yapmadık.. En son iş olarak bi sac tavanın içine kum döküp benzinle karıştırıp yaktıktan sonra çalışanların eline yangın söndürücü verip onlara söndürtsek uygun olur mu??? Bu işi uzman olarak bizmi yapmalıyız yoksa başka yerlerden yardım alıp onlara mı yaptırmalıyız..

   
 7. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  İtfaiye ile görüşüp onlardan destek alarak yaptır tatbikatını,bu tatbikatta çalışanların eline ver YSC leri yangını söndürme tekniklerini uygulasınlar..
   
 8. serkan5555

  serkan5555 TÜİSAG Üyesi

  Tuğçe Hanım yangın söndürücülerinizin dolumunu yapan firmanın TSE standartlarına uygunluk belgesini,Dolum yeterlilik belgesini,malzeme güvenlik bilgi formlarını vb... gibi belgelerini kendilerindan talep ederseniz aklınızda soru işareti kalmaz.Zaten bunları size gösterme zorunlulukları vardır.Belgeler eksikse başka bir firma ile çalışırsınız.   
  Tuğçe GÜLER bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica