Yangın Eğitiminde Bir Iki Ufak Detay Hakkında

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında chemistanbul tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. chemistanbul

  chemistanbul Banned  Merhaba arkadaşlar,

  yangın eğitimi ve işyerlerinde verilmesine dair bir iki notada takıldığım yerler var.

  şimdi öncelikle malum yönetmelik ve tüzüğe göre 6 ay veya 1 yıl lık olarak bu eğitimleri yineleme süreleri var.
  şimdi benim takıldığım nokta şu.(eğitimin kalitesi ve tam amacına uygun olması açısından nasıl verilmesi hakkında bilgim var.sorum sadece isg uzmanının vereceği veya verdiği genel ve temel eğitimle alakalı olacaktır.)işe girişte verdiğimiz ve yılda 1 tekrarladığımız temel isg eğitimlerinin konuları arasında yangın eğitimi var.bu yasal zorunluluğu karşılıyormu.???? ayrıca bir yangın eğitimi vermek gerekiyormu.???
  yani işe başlayanlara verdiğimiz temel isg eğitimleri ile verdiğimiz yangın eğitimine ek olarak 6 ayda bir tatbikat yapsak yasal gerekliliği yerine getirebilirmiyiz. (dediğim gibi yasal gerekliliği yerine getirmek amacım.zaten bilgi ve tecrübe olarak eğitimlerimiz hariçten kaliteli şekilde yapılmakta.)


   
 2. sas

  sas TÜİSAG Üyesi

  Temel isg eğitiminde kısaca bahsedebilirsiniz fakat yangın eğitimini karşılamaz.
  1. Acil durum ekip listesinde yangın söndürme ekibine; çalıştığınız yangın tüplerini ve ekipmanlarını kontrol eden anlaşmalı firma ile bağlı bulunduğunuz ilin itfaiye müdürlüğünden alabilirsiniz.
  2. Yangın eğitimini bütün çalışanları kapsıyacak şekilde yangın tatbikatını birleştirerek yapsanız daha doğru olur. Yangın söndürücü tüp kullanımını, yangın hortumu kullanımıda görürler.
  iyi çalışmalar

   
 3. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  ben temel isg eğitimi ile birlikte yangın eğitimi ve yılda 1 defa habersiz tatbikat, 1 defa uygulamalı-haberli tatbikat yapmayı düşünüyorum.
  ???????

     

   
 4. servet yortumluk

  servet yortumluk TÜİSAG Üyesi

  Kardeşim,
  iş yerinde vereceğin yangın eğitimini uygulamalı ve resimleri ile birlikte basit senaryosunu da yazarak dosyana koyar isen bu senin için yeterli olacaktır,
  biz aynı şekilde yaptık ve 2 kez denetimden geçtik,
  kolay gelsin,

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica