Haber - Yalova Devlet Hastanesi'nde " Kimyasal Zehirlenme " Önlemi | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Yalova Devlet Hastanesi'nde " Kimyasal Zehirlenme " Önlemi

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Yalova Devlet Hastanesi'nde "Kimyasal Zehirlenme" Önlemi

  Yalova Devlet Hastanesine bir kişinin kimyasal zehirlenme şüphesiyle getirilmesi nedeniyle, acil serviste sarı alanın tedbir amacıyla kısa süreliğine karantinaya alındığı bildirildi.

  Hastanenin başhekim yardımcısı uzman doktor Faruk Çavdar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tersane bölgesinde çalışan bir işçinin "kimyasal zehirlenme" şüphesiyle hastaneye getirildiğini, bu süreçte yaklaşık yarım saatlik bir süreyle acil servisin sarı alan bölümünün karantina altına alınıp, hasta girişine izin verilmediğini belirtti.

  Karantinanın kaldırıldığını ve "sarı alan" da dahi olmak üzere acil servise hasta kabulüne başlandığını anlatan Çavdar, "Bir hastanın 'kimyasal zehirlenme' şüphesiyle hastaneye getirilmesi üzerine tedbir amaçlı hastanenin acil servisinde sarı alan kısa süreliğine karantinaya alındı. Hastanın yapılan tetkiklerinde kimyasal bir zehirlenme olmadığı tespit edildi. Bunun üzerine karantina kaldırıldı" dedi.

  Çavdar, hastanede normal işleyişin devam ettiğini sözlerine ekledi.

  Kaynak: AA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica