Vardiya Değişiklik Formu

Can Kemal

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Merhaba arkadaşlar;

Fabrikamız 3 vardiya çalışmaktadır.Vardiya değişikliği olduğunda belgelendirmenin yapılması adına herhangi bir belge oluşturmadım.Örnek veriyorum aynı işi yapan 2.vardiyadaki personel ile 1.vardiyadaki personel günü birlik vardiya değişimi gerçekleştirecek.Kalite sisteminiz bu değişikliği sağladığınız formlar mevcut mudur?

Teşekkür ederim

Arif Saraydemir

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Vardiya değişimlerinin en iyi uygulaması vardiya defteridir. Vardiyadaki durumlar rapor edilir ve çalışanlar tarafından imzalanarak teslim tesellüm edilir.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar;

Fabrikamız 3 vardiya çalışmaktadır.Vardiya değişikliği olduğunda belgelendirmenin yapılması adına herhangi bir belge oluşturmadım.Örnek veriyorum aynı işi yapan 2.vardiyadaki personel ile 1.vardiyadaki personel günü birlik vardiya değişimi gerçekleştirecek.Kalite sisteminiz bu değişikliği sağladığınız formlar mevcut mudur?

Teşekkür ederim
Kalite yönetim Sistemlerinde genel mantık ''Yaptığın işi yaz, yazdığın işi uygula'' dır. Elbette bu sistemi uygularken. Kanun, yönetmelik gibi kısıtları da dikkate almak gerekir. Örneğin 4857 Sayılı kanun açıkça belirtir ''bir çalışanı 11 saat dinlendirmeden çalışma saatlerini değiştirmezsiniz''.'' 24 saatten az olmamak üzere haftada bir gün izin kullandırılır'' Bu ve benzer kısıtlar dahilinde uygulamanızı ve belgelendirmelerinizi nasıl yapacağınızı bir akış şemasına dönüştürerek ''kim sorumlu, hangi belge-form kullanılacak'' kendinize özgü ve en doğru çözümü hayata geçirmiş olacaksınız. Genel mantık ilk başta dediğim gibi olmalıdır. Yaptığın işi yaz, yazdığın işi uygula...

Kolaylıklar dilerim.

yusuf.dulda

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
Kişilerin işe geliş gidişleri nasıl takip ediyorsunuz? Hangi saatte girdi ve hangi saatte çıktığını takip ettiğiniz bir sistem mutlaka vardır. Bu sistem kayıtları yeterli olacaktır. Bu değişiklikteki problem her iki çalışanın da ard arda 11 saat dinlenmeden yeniden çalışmaya gelecek olmasıdır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.