Haber Van'da Korkutan Yangın

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Van'da Korkutan Yangın

  1.jpg

  22.jpg

  Van’da Oto Sanayi Sitesinde meydana gelen yangında korkulu anlar yaşanırken, yangına 10 itfaiye aracı ile Emniyet Müdürlüğü’ne ait 5 Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) müdahale etti.

  3.jpg

  4.jpg

  Edinilen bilgiye göre yangın, Yeni Oto Sanayi Sitesi’nde Necmettin Keser isimli vatandaşın iş yerinde meydana geldi. Akşam saat 22:45 sularında bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangını sitenin gece biçkileri fark etmesi üzerine polis, itfaiye ve 112 sağlık ekiplerine haber verildi.

  5.jpg

  Kısa sürede bölgeye giden polis, olay yerinde güvenlik önlemi alırken, olay yerine sevk edilen bir itfaiye aracı ile müdahale edilmeye başlanıldı. İçeride bir adet şehirlerarası otobüs ile yanıcı maddelerin olduğu söylenmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye aracı sevk edildi.

  6.jpg

  Yangında içeride bulunan yanıcı madde olan madeni yağların olduğu tenekeler ve otobüsün bomba gibi infilak etmeye başlaması, korkulu anların yaşanmasına neden oldu. İtfaiye erleri canları pahasına yangına müdahale ederken, zaman ilerledikçe yangının büyümesi üzerine bölgede bulunan ve yangına müdahale eden 10 itfaiye aracına destek amaçlı 5 tane TOMA sevk edildi.

  7.jpg

  İş yerinin ön tarafından itfaiye, arka taraftan da TOMA’nın müdahale ettiği yangın, yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alındı. İş yeri sahipleri olay yerinde sinir krizleri geçiren, iş yerinde bulunan bir otobüs ile malzemeler tamamen yanarak kül oldu. Ekiplerin soğutma çalışmaları devam ederken, olay yerinde olası yaralanmalara karşı bir ambulans hazır bekletildi.

  8.jpg

  9.jpg

  10.jpg

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica