Uzmanlık Belgesi Olmadan Iş Güvenliği Biriminde Çalışanlar

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Serkan Karacal tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serkan Karacal

  Serkan Karacal TÜİSAG Üyesi  Merhaba Arkadaşlar Ben Global bir şirkette 8 yıldır bu işi yapıyorum Anlayacağınız bu konuda mektepli değil ALAY'lı yım. Bu işi eski ortağımız olan Amerikalı ortaklarımızdan öğrendik ve uygulamaktayız. Uzmanlık sertifikası haricinde bir çok eğitime katıldım bir klasör dolusu Eğitim sertifikası mevcut desem yalan olmaz Global bir şirket olduğumuzdan Türkiye Merkez ve buradaki sistemlerimizi tüm diğer ülkelere yaygınlaştırmaya çalışıyoruz Bu anlamda bir çok Yurtdışı tecrübem oldu. Bir çok proje için yurt dışında bulundum. (İsig sisteminin kurulması Acil durum müdahale ekibinin kurulması ve eğitim planlarının oluşturulması senaryolu tatbikatlar vs. vs. Normalde Şirketimizde A sınıfı 2 Uzmanımız bulunmakta bizler ise onların altında çalışmaktayız Ben Elektronik Haberleşme son sınıf öğrencisiyim halen 2 dersim mevcut Sertifika alabilmek için 2 yıllık iş güvenliği bölümünü kazanıp bitirmem gerekiyor herhalde Yurtdışı işlerden sınavları yakalyıp girmek nasip olmadı umarım bir ara yakalar ve bölüme gireriz Bunun haricinde sertifika için neler yapabilirim. veya Bu bilgi ve tecrübemle dışarıda herhangi bir iş yapabilir miyim? Eğitim vermek gibi


   
 2. meminoz

  meminoz TÜİSAG Üyesi

  merhaba
  mezun olduktan sonra bir eğitim kurumuna başvurup eğitim alabilir, sonrasında bakanlığın düzenlediği sınava girerek İSG Uzmanı olabilirsiniz.

   
 3. ARİS İSG

  ARİS İSG TÜİSAG Üyesi

  işin aslı Devlet okullara girmek çook zor.Meslek lisesi mezunları sınavsız girebiliyor..Öss sınavından 360 puan alıp giremeyen arkadaşlarım oldu.Siz anca özel üniversitelerde bu bölümü okuya bilirsiniz. 2 yıl sonrada bakanlığın sınavına girebilirsiniz. şirketiniz sorun çıkarmıyorsa sizin için problem de olmaz. Ama dediğim gibi sertifika almanız en az 4 yıllık bir çaba gerektiriyor.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica