Uzmanlık Belgemizi Nasıl Alacağız? | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Uzmanlık Belgemizi Nasıl Alacağız?

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında izmir tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Emre DEDE

  Emre DEDE TÜİSAG Üyesi  Eğitim aldığım kurumdan gelen mail;

  "Değerli Katılımcılar Aşağıdaki mail ÇSGB'lığından bugün saat 15:00'da tarafımıza gönderilmiştir. Sertifikalarınız için evraklarınızı biz hazırlayarak bakanlığa gönderiyorduk o sistemi bugün itibariyle değiştirmişler. Kurum olarak değil bireysel olarak her katılımcı, evraklarını bizzat bakanlığa ulaştıracak. Evraklarınız bizde(diplomalarınız aslı gibidir olarak onaylanmış şekilde) hazır. Evraklarınızı bizden alarak direk bakanlığa başvurunuzu yapabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için kurum telefon numaralarımızdan irtibata geçebilirsiniz. (Dilekçe örneği ek'tedir.)"


   

  Ekli Dosyalar:

 2. okko

  okko TÜİSAG Üyesi

  Bizim kurumda daha staj belgelerini düzenlememiş hey allahım ya nediyim bilmem ki

   
 3. HüseyinK

  HüseyinK TÜİSAG Üyesi

  Tabiki sayılmayacak..
  Sayılması için iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı sözleşmesi yapılmalı ve bir örneğininde ÇSGB'ye gönderilmesi gerekiyor..

     

   
 4. kazım akkaya

  kazım akkaya TÜİSAG Üyesi

  Selamlar,
  Belge gelmeden sertifika numarasını öğrenmemiz mümkün müdür.

   
  Ali Okan Çifteli ve Ali Rıza Erdoğan bu yazıya teşekkür etti.
 5. Emre DEDE

  Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

  Az önce eğitim aldığım kurum ile görüştüm size evraklarınızı kargo ile yollayamayız bakanlık imza karşılığı alın demiş tanıdığınız varsa ona vereyim diyor yada siz geleceksiniz diyor.

     

   
 6. okko

  okko TÜİSAG Üyesi

  Böle birşey olamaz çünkü cumartesi günü arkadai bizim belgeleri almaya gitti eksik evrak var diye bugune bıraktılar yani veriliyor.

   
 7. Emre DEDE

  Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

  vermiyorlar değil veriyorlar ama kargo olarak yollamıyorlar
   
 8. omark

  omark TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar ben çasgem den aldım eğitimimi.onlar bir dilekçe fakslatyın size evrakınızı göndereyim dedi.bilginize...   
 9. Ali Rıza Erdoğan

  Ali Rıza Erdoğan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar Kazım arkadaşın dediği gibi,
  Sertifika numaramızı elden başvursak öğrenmemiz mümkün olur mu? Bu enim için şu açıdan önemli şu anda çalışmadığımdan bu uzmanlık üzerine bir iş bulduğumda bu numara olmadan o işi yapamayacağım için 3 ay beklemeden bir an önce almam lazım. Bu konuda herhangi bir öneriniz varsa çok sevinirim.

  Saygılar....

     

   
 10. Keopseti

  Keopseti TÜİSAG Üyesi

  Sayın omark bende ÇASGEM'den aldım eğitimi...
  Artık bireysel başvuru yapılması isteniyor ve dilekçede istenen belgeler olan diploma, nüfüs cüzdanı fotokopisi ve eğitim katılım belgesi (ÇASGEM kurs bitince verdi) bizde zaten mevcut. ÇASGEM sizden ne dilekçesi istedi ve size ne evrakı gönderecek?   
 11. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  önceden dosya olarak eklenmişti ama sadece dilekçeyi aşağıya ekledim...
  ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINA
  (İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü)​

  Bakanlığınızca yetkilendirilen ……………… eğitim kurumundan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programını, / /2011-2012 tarihli ve ….. sayılı eğitim katılım belgesi ile tamamladım.

  13.05.2012 günü Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında ……. puan aldım. Adıma düzenlenecek olan iş güvenliği uzmanlığı belgesinin tarafıma gönderilmesini arz ederim.  İmza​
  Ad-Soyad​  EKLER:
  1- Diploma veya mezuniyet belgesinin; aslı, noter onaylı sureti veya eğitim aldığı eğitim kurumunun onaylı sureti
  (İSG Ön lisans ya da Lisans, Yüksek Lisans belgesi tek başına yeterli değildir)
  2-Nüfus cüzdanı fotokopisi
  3-Eğitim katılım belgesi


  NOT: Lisans belgesinin aslı gönderildiği takdirde kişiye sertifikası ile birlikte geri gönderilecektir.

  E-posta:


  Tel Ev:
  İş:
  Cep:

  İletişim adresi:   
 12. brktbk

  brktbk TÜİSAG Üyesi

  Teşekkürler arkadaslar. Yalnız anlamadığım bişey var sertifikamızı almak için illa ki Ankara'da elden mı başvuru yapmak gerekiyor? Yoksa kargoyla belgelerimizi yollayip sertifikayı almadan sadece lisans numaramızı alsak olmuyor mu?

   
 13. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  sayın brktbk, illaki ankara ya elden teslim edilecek diye birşey yok...kargo ile de göndermek olur...
   
  buketdemir ve brktbk bu yazıya teşekkür etti.
 14. igormortiis

  igormortiis TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar ben şimdi lursla görüştüm, bakanlıkla görüşmüşler ve kursların teslim etmesinide kabul etmiş bakanlık. kurs teslim edecekmiş bugün

   
 15. omark

  omark TÜİSAG Üyesi

  Cem Bey merhaba,
  Bakanlıktan sertifika belgelerini almak için istediği belgelerden eğitim katılım belgesini Casgem den alacaksınız.O belgeyi Casgemin size göndermesi için de Casgeme bir dilekçe ile başvuracaksınız.   
 16. omark

  omark TÜİSAG Üyesi

  Cem bey Casgem bize kurs bitiminde eğitim katılım sertifikası verdi ama biz onu staj yaptığımız fabrikanın genel müdürüne imzalatıp tekrar casgeme geri gönderdik.Eğitim sertifikalarımız şu an Casgemde.Onu almamız içinde Casgeme eğitim sertifikamın şu adrese gönderilmesini rica ederim şeklinde bir dilekçe fakslıyorsunuz.Onlardan gelen eğitim sertifikası ve diğer belgelerle birlikte de bakanlığa başvurup sertifikanızı alıyorsunuz.

   
 17. serkancaner

  serkancaner TÜİSAG Üyesi

  Diploma fotokopisinin eğitim kurumunun onaylı süretini gönderirsek kabul edilir mi?Burada eğitim kurumu ile belirtilen nedir?Yani üniversite mi yoksa isg eğitimi aldığımız kurum mu?Eğitim kurumundan benim aklıma isg eğitimini aldığımız şirket geliyor.Diğer türlü olsa Üniversite diye belirtirdi.Fakat isg eğitimi aldığım kurum biz onaylayamayız diye belirtti.Burada size göre nedir?Veya siz nasıl yaptınız?

   
 18. replican

  replican TÜİSAG Üyesi

  ben dün belgeleri elden teslim ettim gittiğin kursun diploma fotokopisini aslı gibidir şeklinde onaylaması yeterli benimkini kurs onaylamıştı kabul ettiler .

   
 19. yurdanur84

  yurdanur84 TÜİSAG Üyesi

  belgesi eline ulaşan kimse var mı acaba ?

   
 20. yasin123

  yasin123 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bişey sorcam. ben evraklarımı PTT ile gönderdim. şimdi internette barkod numarasıyla evraklarımın nerede olduğunu takip ediyorum ama şöyle bir problem var. gidecek yer SGK yazmış. ama ben adresi doğru yazmıştım genel müdürlüğün açık adresini. başka böle bişey yaşayan arkadaş varmı acaba?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica