Soru : Uzmanlık Belgemi Firmam İşletemiyor

hakantezcan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar merhaba ben şuan tam süreli olarak çok tehlikeli bir firmada çalışıyorum ama şuan benim sertifikamı işletemiyoruz muhasebeci ile denedim bir tane tam süreli a sınıfı uzmanımız var o olduğu için sanırm benim sertifika atamamı yapamıyoruz ben şimdi bu uzmanlık sertifikamı nasıl işlettiricem yada başka bir yolu varmı bilen arkadaşlar varmı sertifikam önceki firmamda tehlikeli bir iş yerinde işliyordu ama firma değişince böle bir sorunla karşılaştık lütfen yardımcı olur musunuz...

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
A sınıfı uzmanın tam zamanlı olduğundan emin olun. Tam zamanlı uzmanın yanında sözleşme yapabilmeniz gerekiyor

hakantezcan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
A sınıfı uzmanın tam zamanlı olduğundan emin olun. Tam zamanlı uzmanın yanında sözleşme yapabilmeniz gerekiyor
eminim yaa muhasebecimizle görüşdüm o uzmanla görüşdüm başka bir A sınıfı uzmanımız var kısmı süreli olarak onun atamasıda yapılıyor ama benim atamam hiç bir şekilde yapamadık sistem kriterlere uygun uzman bulunamadı felan diyor ne yapacağım belgemi işletmekte önemli malum

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Size hizmet veren A sınıfı uzmanların sözleşmelerini kişisel bilgilerini gizleyerek paylaşırmısınız.

hakantezcan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Size hizmet veren A sınıfı uzmanların sözleşmelerini kişisel bilgilerini gizleyerek paylaşırmısınız.
onları muhasebeci hallediyor şuan muhasebeci ankarada ben ordudayım :S telefondan hallediyoruz aramızda böle şeyleri ama şuan halledemedik işte e devletten atamaları kontrol eden o ama a sınıfı kesinlikle var ve tam zamanlı bunu sölemişti bana

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
onları muhasebeci hallediyor şuan muhasebeci ankarada ben ordudayım :S telefondan hallediyoruz aramızda böle şeyleri ama şuan halledemedik işte e devletten atamaları kontrol eden o ama a sınıfı kesinlikle var ve tam zamanlı bunu sölemişti bana
Benim çalışma şeklimi de patron dahil tüm çalışanlara sorsak bana tam zamanlı derler. Çünkü tam zamanlı süresiz iş sözleşmesiyle şu an çalıştığım firmanın çalışanıyım. Görevim de iş güvenliği uzmanlığı. Ama hiç biri bilmezki İSG Katip sistemi işyeri sigorta sicillerine göre sözleşme yapar ve bizim firmanın 8 tane sicil numarası var ve de ben hepsine ayrı ayrı kısmi süreli sözleşme yapmak zorundayım. Bu çok önemli neden; eğer ilgili işyerinde gerekli sınıftaki iş güvenliği uzmanının tam zamanlı çalışmaması durumunda o işyerine ancak gerekli veya daha üstü bir sınıftaki iş güvenliği uzmanını atayabilirsiniz. C sınıfı bir uzmanı örneğin bir inşaatta A sınıfı bir uzmanının yanına atama yapabilmeniz için o işyerindeki A sınıfı uzman tam süreli İSG Katip sözleşmesi yapmak zorunda. Aşağıdaki resimde kırmızı çerçeve içerisinde yazan ifadeyi teyit etmenizi öneririm.
İSG Sözleşme.jpg

hakantezcan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Benim çalışma şeklimi de patron dahil tüm çalışanlara sorsak bana tam zamanlı derler. Çünkü tam zamanlı süresiz iş sözleşmesiyle şu an çalıştığım firmanın çalışanıyım. Görevim de iş güvenliği uzmanlığı. Ama hiç biri bilmezki İSG Katip sistemi işyeri sigorta sicillerine göre sözleşme yapar ve bizim firmanın 8 tane sicil numarası var ve de ben hepsine ayrı ayrı kısmi süreli sözleşme yapmak zorundayım. Bu çok önemli neden; eğer ilgili işyerinde gerekli sınıftaki iş güvenliği uzmanının tam zamanlı çalışmaması durumunda o işyerine ancak gerekli veya daha üstü bir sınıftaki iş güvenliği uzmanını atayabilirsiniz. C sınıfı bir uzmanı örneğin bir inşaatta A sınıfı bir uzmanının yanına atama yapabilmeniz için o işyerindeki A sınıfı uzman tam süreli İSG Katip sözleşmesi yapmak zorunda. Aşağıdaki resimde kırmızı çerçeve içerisinde yazan ifadeyi teyit etmenizi öneririm.
Ekli dosyayı görüntüle 35537
bizimkilerin şantiyesi çok ama sicil numarası 1 tane var oda tam zamanlı ayda 1 kerede kısmı süreli bir kişinin atamasını daha yapıolar ama oda a sınıfı benim atamamı yapamıolar kafayı yicem yaa ne yapacağım nasıl işleteceğim bilmmiyorum çsgb yi bile aradım geri dönüş yapmalarını bekleyeceğım şuan ama eminim yaa tam zamanlı olduğuna çünki niye atanmamı istesinlerki muhasebeci ile konuşdum direk a sınfıımız var altına atamanızı yapalım dediler zaten ama sistemsel hata aldık işte :S

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.