Anket Uzaktan Eğitim Iş Güvenliği Ve Sağliği Yüksek Lisans Programi

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Anketler' kısmında ENES SAKARYA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

İş Güvenliği ve Sağlığı Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programı açılsınmı?

 1. EVET AÇILSIN

  90,1%
 2. HAYIR AÇILMASIN

  8,1%
 3. FARKETMEZ

  1,8%
 1. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi  Günümüz şartlarında Yüksek Lisans eğitiminde büyük kolaylık ve ergonomi sağlayan Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Eğitimleri,İş Sağlığı ve Güvenliği Programında da Uzaktan Eğitim olarak verilebilir.Nasıl belgelendirme eğitimlerinde %50 uzaktan eğitim uygulanıyorsa aynı uygulamayı Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans olarak Eğitim Kurumları açabilir ve şundan da eminimki hiç ummadıkları kadar başvuru olur.
  Gazi Üniversitesi
  THK Üniversitesi
  Yıldız Teknik Üniversitesi
  Yeditepe Üniversitesi
  Kocaeli Üniversitesi
  Yeni Yüzyıl Üniversitesi
  ....

  Ve Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi veren diğer Üniversiteler,Lütfen Çalışan Kesimin sesine kulak verin ve bizlerin EĞİTİM HAKKIMIZI belirttiğimiz şekilde bize verin....


   
 2. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi  Hayır diyen arkadaşlar bir iki cümle ile açıklama yaparsa memnun olurum.
  Hayır diyen arkadaşlar bir iki cümle ile açıklama yaparsa memnun olurum.

   
 3. denizdeniz

  denizdeniz TÜİSAG Üyesi

  Yüksek lisansın uzaktan eğitimi olmayacak kadar ciddi bir iş olarak görüyorum ms derecesi almak bir ancak örgün eğitilen olmalı

     

   
 4. ealtunhan

  ealtunhan TÜİSAG Üyesi

  Uzaktan yapılan eğitimlerin kalitesi malum. Millet olarak suistimal etmeye açık bir durum maalesef. İyi niyetle yola çıkılmasına ve özellikle çalışan insanlar için büyük kolaylık olacağı gerçeğine rağmen, örgün eğitim olması gerektiğini düşünenlerdenim.

   
 5. ERKUT SOYKOK

  ERKUT SOYKOK Banned

  ealtunhan'ın yazdıklarına yürekten katılıyorum uzaktan eğitimin kalitesi ortada ama devlet kanalıyla veya üniversiteler kanalıyla uzaktan eğitim sistemine yüksek standart getirilebilir diye düşünüyorum. Örgün eğitim uzaktan eğitime göre daha iyi ama çalışanların durumunuda göz önüne alacak olursak örgün eğitim için bir firmadan devamlı izin aldığınızı düşünün iş veren sonuda sizi işten çıkarmak zorunda kalabilir tabi bu durm parasal ve ailesel konularda sıkıntı ve sorunların yaşanmasına neden olabilir bu anlamda uzaktan eğitim çalışanlar açısından en büyük desteği gören model olacaktır.

     

   
 6. volkan seven

  volkan seven TÜİSAG Üyesi

  sonucunda çalışmayı değerlendirecek uzman bir kadro old için uzaktan eğitimin kalitesinin düşük old söylemek doğru olmaz...eğer aday ilgiliyse zaten sorun yok, yok ilgisizse okula boşuna gitmenin de anlamı yok..bence uzaktan eğitim çok güzel olur...saygılar

   
  ENES SAKARYA bu yazıya teşekkür etti.
 7. hsselek

  hsselek TÜİSAG Üyesi

  Herşey adayda bitsede hem kendim öğrenci olarak ders alırken hemde eğitmen olarak görev yaparken, aday profillerinin (malesef) işin çok farkında olmayanların oluşturduğu bir yapı olduğunu söyleyebilirim. Dersten derse kurumun verdiği kitaplarla gelen, kendi not tutmayan, bir defter yada bloknot (ajanda) bile edinmeden dersi dinliyormuş gibi yapanlarla uzaktan eğitim çok zor. Kendiniz ve çevreniz ile birlikte eğitim aldığınız arkadaşlarınızın kaçı kurumalrın uzaktan eğitimini hakkı ile yerine getirmiş? Birbirimizi aldatmayalım işi doğru düzgün yapmaya çalışan %5-10 için herkese bu hak verilmemeli. Saygılarımla.
   
 8. hsselek

  hsselek TÜİSAG Üyesi

  Uzaktan eğitimde yapılanları ve herkesin nasıl okuyup, dinlemeden 90 saati tamamladığını düşünürseniz, uzaktan eğitimin niye olmaması gerektiğini de anlayabilirsiniz. 20 yıllık eğitimciyim (üniversite) öğrenci/aday zorlanmazsa (istisnalar hariç) çalışmaz. Bence uzaktan eğitimi azaltıp, yüzyüze eğitimin artması gerekir. bir çok eğitim kurumunun çok sıkı denetlenmesi gerekir,..... sistemi iyileştirmek için çok alınacak yol var. Saygılarımla   
  ENES SAKARYA bu yazıya teşekkür etti.
 9. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi

  Tamamiyle haklisiniz,lakin calisan grubun yuksek lisans yapmasi orgun olarak pek mumkun degil bem KATU de yuksek lisansi kazandigim halde yapamadim sebep isverenimin isguzarligi ve engellemesi gercekten egitime ve okumaya kendimi her alanda yetistirmeye calisiyorum ve yasmak icin para kazanmak mevcudiyetimin ve istikbalimin gelecegi icinse egitim almak zorundayim sizce bu engelenmelimi?
  Benim durumumda olan insanlarin uzaktan egitim hakkina sahip olmasini istiyorum,insaalah olur...
  Saygilarimla

     

   
  Satife bu yazıya teşekkür etti.
 10. hsselek

  hsselek TÜİSAG Üyesi

  Enes Bey, ben zaten azınlıkta olan %5-10 hariç diye yazmıştım. Birçok üniversite gece bölümü ve tezsiz açıyor yüksek lisansı (gerçek bir lisansüstü çalışma zaten en az 3 yıl sürer) istenirse piyasada çalışarak 4 yıl doldurulup B sınıfnın sınavına girilebilir. Malesef gerçekten okumak niyeti olanlarda diğerleri yüzünden faydalanamıyor. Ünversitelerin gece bölümleri çalışıp okumak isteyen ler için açılmıştı şimdi normal lise mezunları ile dolu. Bazen niyet ile akibet aynı olmuyor. Saygılarımla   
 11. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Ben bu konuyla ilgili bazı üniversitelere mail attım ama dönen sadece Kocaeli Üniversitesi oldu. Bence de uzaktan eğitim ile yüksek lisans olabilir. Bur da gözümüzden kaçmaması gereken konu yapılacak olan yüksek lisansın bilgi derinliği kazanılması amacıyla yapılması gerekliliğidir. Yani amacımız bilgimizi ve uzmanlığımızı arttırmak olmalıdır. Hatta ne ALES nede ÜDS vb sınav şartları da olmamalıdır. Ama ileride ben doktorada yapacağım, akademisyen olacağım diyenler varsa bununda önü ALES ve ÜDS ve benzeri sınavlar ile kısıtlanmalıdır. Yani bir işin uzmanı olmakla bilim adamı olmak arasındaki farkı görmemezlikten gelmemeliyiz.   
  ENES SAKARYA bu yazıya teşekkür etti.
 12. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Yüksek lisansın uzaktan yapılmasına sıcak bakmayan arkadaşların kaygılarını anlamakla birlikte şöyle bir önerim olacak. Yapılması önerilen uzaktan yüksek lisansın sınavları örgün sınavlar şeklinde yazılı yapılırsa(belirtilen okullarda ve benzeri), programı takip etme veya etmeme durumu kullanıcıya kalacağından istenmeyen durumların ve ortak kaygıların ortadan kalkacağı aşikardır.

   
 13. hsselek

  hsselek TÜİSAG Üyesi

  Tezsiz yüksek lisans yapanların (en azından şimdilik) doktora yapması yasal olarak mümkün değildir. Deneyim ve bilgi arttırmak amacıyla zaten tezsiz açılanları isteyenler kullanabilirler. Ancak gece bölümüde olsa devam şartı aranıyor.
   
 14. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi

  İlgili anket sonucu %87,2 'lik oran ile Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans İSG Programı açılması doğrultusunda Anket Katılım Sayısını 100'e (yüzkişiye) tamamlayarak bazı Üniversitelere başvuru yapmak istiyorum,konu hakkında yardımlarınız için herkeze teşekkür ederim.
  Saygılarımla.

   
  Satife bu yazıya teşekkür etti.
 15. degiray

  degiray TÜİSAG Üyesi

  Evet katılıyorum , düşündüklerin doğru bakın benim başıma da bir iş görüşmesinde benzer bir olay geldi. Y lisans yapıyorum ve haftada 2 gün erken çıkacağım dedim. Firma yetkilisi sen eğitime adamışın kendini bu şekilde çalışamayız , bizim saatlerimiz esnek olabilir dedi. Neticede eğer çok önemliyse işte bırakılabilir veya değiştirilebilir de ben öyle yaptım. Daha insani mesai saatleri olan bir yerdeyim evet daha az kazanıyorum ama ben buna değeceğini düşündüm.   
  ENES SAKARYA bu yazıya teşekkür etti.
 16. N.Suat KAPLAN

  N.Suat KAPLAN TÜİSAG Üyesi

  iş sağlığı ve güvenliği uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans veren ankara mevcut üniversiteler varmı? teşekkürler.

   
 17. mat_ogret

  mat_ogret TÜİSAG Üyesi

  iş sağlığı ve güvenliği uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans veren mevcut üniversiteler varmı? teşekkürler.

   
 18. tipici

  tipici TÜİSAG Üyesi

  Marmara Üniversitesi veriyor.

   
 19. mat_ogret

  mat_ogret TÜİSAG Üyesi

  pekı marmara universitesının yukseklısansı tanınıyor mu sadece ıs guvenlıgı yuksek lısans dıye gecıyor. yanı sınıfına yukseltmede kullannabılır mıyızz

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica