Kitap - Üşeniyorum Öyleyse Yarın! / Erteleme Sanatı - John Perry | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Kitap Üşeniyorum Öyleyse Yarın! / Erteleme Sanatı - John Perry

Konu, 'Önerilen Ve Son Çıkan Kitaplar' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  İyi haber: Artık her şeyi ertelediğiniz için kendinizi kötü hissetmek zorunda değilsiniz. Dünyada ertelemeyi bir yaşam biçimi haline getirmiş sizin gibi çok insan var ve bu insanlar aslında pek çok şeyin altından kalkıp gayet de başarılı olabiliyorlar.

  John Perry de parlak ve esprili bir üslupla yazılmış bu kitapta, ertelemenin bir kusur değil, aksine faydalı bir şey olduğunu, hatta bir "sanata" dönüşebileceğini gösteriyor.

  Siz de teslim tarihleriyle arası iyi olmayan, hemen işe koyulmak yerine kaytarmayı seçen, faturaları ödemek yerine internette gezinen veya önemli işler dururken sürekli başka şeyler icat eden biriyseniz, bu kitap hayatınızı değiştirebilir.

  Burada önerilenleri yapmayı ertelemek ise elbette en doğal hakkınız...
  (Tanıtım Bülteninden)

  JOHN PERRY, 1943 doğumlu Amerikalı felsefeci. Stanford Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapan Perry, mantık, metafizik, dil felsefesi ve zihin felsefesi alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Perry’nin bu kitapta yer alan “Structured Procrastination” (Sistematik Erteleme) adlı makalesi 2011 yılında Nobel Ödülü’nün bir parodisi olan “Ig Nobel Edebiyat Ödülü”nü almıştır. Yazarın diğer eserlerinden bazıları şunlardır: A Dialogue on Personal Identity and Immortality (1978), Dialogue on Good, Evil, and the Existence of God (1999) ve Identity, Personal Identity and the Self (2002).

  VATAN_KITAP_20140815_1.jpgVATAN_KITAP_20140815_8.jpgVATAN_KITAP_20140815_9.jpg


   
  aysima bu yazıya teşekkür etti.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica