Müzik Ünlü Avustralyalı Piyanist David Helfgott Konseri...

Konu, 'Müzik' kısmında YalçınYıldıray tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. YalçınYıldıray

  YalçınYıldıray TÜİSAG Üyesi  david_helfgott_yeni.jpg
  Yapı Kredi’nin 70. yılı kapsamında ana sponsoru olduğu, dünyaca ünlü Avustralyalı piyanist David Helfgott konseri, 15 Nisan 2014 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde...
  Yapı Kredi ana sponsorluğunda dünyanın en önemli piyanistlerinden olan ve hayatı Oscar ödüllü "Shine" filmi ile beyaz perdeye aktarılan David Helfgott, çıkacağı son dünya turnesinde çok özel bir konser vermek üzere Türkiye'ye geliyor.


  Albümü 4 milyondan fazla sattı!
  Helfgott'ın 'The Last Great Romantic, Rahmaninov' albümü 4 milyondan fazla sattı ve 'Billboard' dergisi tarafından en başarılı klasik müzik albümü seçildi.

  The Guardian gazetesi Helfgott’dan şu cümlelerle bahsediyor; "Pavarotti futbol fanatiklerine operayı sevdirdi, David Helfgott da hayatı boyunca hiç klasik müzik konserine gitmeyecek olan insanlara piyanoyu ve klasik müzigi sevdiriyor”.

  Helfgott'ın, daha önce İstanbul'da vermiş olduğu tüm konserlerin biletleri aylar öncesinde tükenmişti.

  David Helfgott kimdir?

  David Helfgott, Melbourne'de Polonya asıllı Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Henüz beş yaşındayken, babasının öğretmenliği sayesinde başladığı piyanoda gösterdiği performans ile “harika çocuk piyanist” olarak tanındı.

  On yaşına geldiğinde Perth’li piyano öğretmeni Frank Arndt'dan ders alanı ve ablası Margaret ile katıldığı birkaç yerel yarışmada ödüller kazandı. Genellikle romantik müzik yapan Helfgott, en zor eserlerden sayılan Romanov’un 3. piyano konçertosunu icra edebilen sayılı sanatçılardan biri.

  David Helfgott'ın gerçek hayat hikayesinden senaryolaştırılan ve aktör Geoffrey Rush'a “En İyi Erkek Oyuncu Oscar Ödülü” kazandıran “Shine” filminde, ruh sağlığı yerinde olmayan müzik aşığı bir babanın, sahip olamadığı müzisyen kimliğini oğluna kazandırmaya çalışması ve bu süreçte yaşanan dram konu edilmiştir.

  David Helfgott filmde anlatıldığı gibi, bir konser sırasında ağır bir beyin travması geçirmiş ve 12 yıl süren bir tedavi sürecinden sonra üstün yeteneği ve azmi sayesinde yeniden yaşama dönmüştür. Bu David Helfgott’ın müziği ve performansına olan yoğun ilgi ve talebi de artırmaktadır.

  1. Kategori - 365.00 TL
  2. Kategori - 315.00 TL
  3. Kategori - 275.00 TL
  4. Kategori - 235.00 TL
  5. Kategori - 180.00 TL
  6. Kategori - 123.00 TL   
  uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica