Bursa - Uludağ | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Bursa Uludağ

Konu, 'Marmara Bölgesi Gezi Rehberi' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Batı Anadolunun en yüksek dağı olan ve 2543 mt. yüksekliğindeki Uludağ Türkiye nin en bilinen kayak merkezi olma özelliğine sahip.

  Uludağ, ülkenin en gözde kış sporları merkezidir. 1961 yılında Milli Park ilan edilen Uludağ, sadece kış turizmine değil, yaz aylarında kampçılık, trekking ve günübirlik piknik yapmak için tesislere sahiptir.
  Uludağ Kayak Merkezi iki ayrı bölgeden oluşmaktadır.

  Uludağ kayak merkezi “Tur kayağı” ve “Helikopterli kayak” uygulamaları bakımından uygun coğrafya şartlarına sahiptir. Kayak dışında snow board, big foot, buz pateni, kar motosikleti yapmakta mümkündür.

  Uludağdaki kayak merkezlerinde Kiralık kayak takımı ve kayak hocaları bulunmaktadır. Bir günlük dersle kayak yapmaya başlamanız mümkündür.

  Ulaşım:
  Kayak Merkezi Bursa’ya karayolu ile 40, havaalanına 60 dakikadır.
  Kış aylarında arabada da zincir, takoz ve çekme halatı bulundurulmalıdır. Yol üzerinde zincir alınacak ya da kiralanacak yerler bulunmaktadır.

  Uludağ’a teleferikle çıkılabilir. Bursa Kadı Yayla (1235 m) arasında iki, Kadı Yayla Sarı Alan (1621 m.) arasında iki, toplam dört hat vardır.

  Coğrafya:
  Çevre, orman örtüleri ile kaplıdır. Uludağ yöresi yarı ılıman iklim kuşağı üzerinde olmasına rağman rüzgar yönü güneybatı-güney yönlerindedir.
  Kayak alanı 1750-2543 m. yükseklik arasında yapılmaktadır ve Kayak için uygun zaman 20 Aralık-20 Mart arasındaki tarihlerdir.

  UludagRehber-1.jpgUludagRehber-2.jpgUludagRehber-3.jpgUludagRehber-4.jpgUludagRehber-5.jpgUludagRehber-6.jpgUludagRehber-7.jpgUludagRehber-8.jpgUludagRehber-9.jpgUludagRehber-10.jpgUludagRehber-11.jpgUludagRehber-12.jpgUludagRehber-13.jpgUludagRehber-14.jpg


   
  Ayça KOSOVA bu yazıya teşekkür etti.
 2. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Uludağ 1.jpgUludağ 2.jpgUludağ 3.jpgUludağ 4.jpgUludağ 5.jpgUludağ 6.jpgUludağ 7.jpgUludağ 8.jpgUludağ 9.jpgUludağ 10.jpgUludağ 11.jpgUludağ 12.jpg34uh1.jpgUludag1.jpgUludag3.jpguludag-.jpg

   
  Ayça KOSOVA bu yazıya teşekkür etti.
 3. Haluk Şahin

  Haluk Şahin TÜİSAG Üyesi

  Doğası itibariyle 10 numara kayak yapılacak yer.

     

   
  Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica