Soru : Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk Sigortası İşe Yarar Mı ?

oklkvn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
İş güvenliği sırasında oluşabilecek kazalar için;böyle bir sigorta yaptırmak işe yarar mı?
Yaptıranınız var mı?Bir çok sigorta firmasında mevcut,içeriğini buraya koyacaktım ama reklam olmasın diye koymuyorum.

oklkvn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
"Sigortalının faaliyetleri esnasında işyerinde meydana gelecek bir hadise neticesinde üçüncü şahısların ölmesi, yaralanması, sakat kalması ve/veya mallarında maddi zarar ve ziya ve hasar meydana gelmesi halinde sigortalının hukuki sorumluluğu nedeni ile üçüncü şahıslar tarafından kendisinden talep edilecek tazminat taleplerine karşı teminat sağlanır."

diye bir tane buldum.Yaptıran var mı acaba?

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ben b sınıfı iş güvenliği tam zamanlı uzmanıyım geçen sene nisan ayında kendim için anadolu sigortadan 400000 teminatlı yaptırdım bu nisanda teminat bedelini düşürerek yenileyeceğim çünkü bedeller yüksek , bu bir güvence çünkü olası ağır kazalarda ne avukat parası nede çıkabilecek tazminatların bankada yüklü birikiminiz yok ise bu maaşlarla ödenmesi mümkün olamayacak, şahsen ben böyle bir riske girmemek adına bir mali mesuliyet sigortasını yararlı buluyorum . bazı işler kapsamdışı eğer iş kolunuz bu kapsamdışı işlerden değilse tavsiye ederim . Biz uzmanlar maalesef bir sendikası olmayan düşük maaşlarla bu kadar riski iş kapısı için almak zorunda kalan her zaman günah keçisi görevinde her olayda ilk parmakla gösterilen olduğumuz sürece kendimizi de kendimiz korumak zorunda kalacağız.

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ben b sınıfı iş güvenliği tam zamanlı uzmanıyım geçen sene nisan ayında kendim için anadolu sigortadan 400000 teminatlı yaptırdım bu nisanda teminat bedelini düşürerek yenileyeceğim çünkü bedeller yüksek , bu bir güvence çünkü olası ağır kazalarda ne avukat parası nede çıkabilecek tazminatların bankada yüklü birikiminiz yok ise bu maaşlarla ödenmesi mümkün olamayacak, şahsen ben böyle bir riske girmemek adına bir mali mesuliyet sigortasını yararlı buluyorum . bazı işler kapsamdışı eğer iş kolunuz bu kapsamdışı işlerden değilse tavsiye ederim . Biz uzmanlar maalesef bir sendikası olmayan düşük maaşlarla bu kadar riski iş kapısı için almak zorunda kalan her zaman günah keçisi görevinde her olayda ilk parmakla gösterilen olduğumuz sürece kendimizi de kendimiz korumak zorunda kalacağız.
aylık ne kadar ödüyorsunuz

oklkvn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
"Sigortalının faaliyetleri esnasında işyerinde meydana gelecek bir hadise neticesinde üçüncü şahısların ölmesi, yaralanması, sakat kalması ve/veya mallarında maddi zarar ve ziya ve hasar meydana gelmesi halinde sigortalının hukuki sorumluluğu nedeni ile üçüncü şahıslar tarafından kendisinden talep edilecek tazminat taleplerine karşı teminat sağlanır."

Bende size katılıyorum,böyle yüksek tazminatları ödemek imkansız,bu olayı devlet mecburi tutmalı bence,nasıl zorunlu trafik sigortası var, isg uzmanlarına,inşaat mühendislerine de şart koşulmalı,çünkü tazminatlarda şahsen yargılanılıyor. Davalar bitene kadar firmalar kapanabiliyor, tazminat ile başbaşa kalınıyor.

Senelik ne prim ödediniz?

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)

Bende size katılıyorum,böyle yüksek tazminatları ödemek imkansız,bu olayı devlet mecburi tutmalı bence,nasıl zorunlu trafik sigortası var, isg uzmanlarına,inşaat mühendislerine de şart koşulmalı,çünkü tazminatlarda şahsen yargılanılıyor. Davalar bitene kadar firmalar kapanabiliyor, tazminat ile başbaşa kalınıyor.

yıllık 2600 ödedim anadolu sigorta 400000 tl teminatlı 8 taksit yapıyorlar ama şimdi diğer borçlarım sebebiyle teminatı düşük istedim 100000 tl 1064 tl türk nippon sigorta , dediğim gibi en azından bir güvence bu sigortalar , maalesef işverenler bu konuya da çok duyarsız bence işverenlerin ödemesi gerekir

trewq

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
Şu an sigorta yaptıran ve ödenen miktarı paylaşacabilecek kimse varmıdır?

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,

ben yaptırdım anadolu sigorta b sınıfı 100.000 tl teminatlı 1600 tl peşin

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,

Merhaba,

anadolu sigorta 100.000 tl teminat b sınıfı için 1600 tl yıllık peşin ödedim , bakılan tüm meslekler bu sefer kapsamiçi poliçede ( inşaat , depoculuk , ulaşım vb .) bilginize

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ben yaptırdım anadolu sigorta b sınıfı 100.000 tl teminatlı 1600 tl peşin

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI FİYAT TABLOSU

MADENCİLİK VE TAŞ OCAKLARI, METAL, İNŞAAT, ENERJİ,TAŞIMACILIK,GEMİ YAPIMI VE DENİZ TAŞIMACILIĞI,ARDİYE VE ANTREPOCULUK DAHİL

Teminat Limiti (TL) Risk Gruplarına Göre Prim (TL)

A sınıfı B sınıfı C sınıfı

50.000 1.470 1.191 882

100.000 2.058 1.654 1.235

200.000 2.940 2.381 1.764

250.000 3.308 2.646 1.970

300.000 3.675 2.976 2.205

400.000 4.631 3.727 2.764

500.000 5.513 4.446 3.286

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.