Haber - " Türkiye'de Iş Güvenliğinin Takibi Ve Kontrolü Yok " | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber " Türkiye'de Iş Güvenliğinin Takibi Ve Kontrolü Yok "

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  "Türkiye'de İş Güvenliğinin Takibi ve Kontrolü Yok"

  CHP Parti Meclis Üyesi Elfin Tataroğlu, Türkiye’de iş güvenliği alanında problemler yaşandığına dikkat çekti. İş güveliği yasasının takip ve kontrol edilemez bir durumda olduğunu öne süren Tataroğlu, “Bu gün Türkiye’de neredeyse iş güvenliği takip ve kontrol edilemez durumda. Sermaye, siyaset ve sendika üçgeni içerisinde sıkıştırılmış işçiler, neredeyse yok pahasına çalıştırılmakta ve hayatları da bu derce tehlikeye atılmaktadır.” dedi.

  Cumhuriyet Bayramının 91. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Teşkilatını ziyaret eden CHP Parti Meclis Üyesi Elfin Tataroğlu, partililerle bir araya geldi. Burada, Karaman’ın Ermenek ilçesinde dün yaşanan maden kazasına değinen Tataroğlu, ortada büyük bir ihmalin söz konusu olduğunu belirtti. İşçilerden sevindirici bir haber beklediklerini kaydeden Tataroğlu, “Dün Ermenek’te meydana gelen göçükte ülkemizin aslında ne kadarda yönetilemediğini bir kez daha gözler önüne serdi. Tıpkı Soma’da olduğu gibi, umuyoruz ki Ermenek’te çok daha iyi sonuçlar çıkar. Büyük bir umutla bekliyoruz. Ortada çok büyük bir ihmal var. Bugün Türkiye’de neredeyse iş güvenliği takip ve kontrol edilemez durumda. Sermaye, siyaset ve sendika üçgeni içerisinde sıkıştırılmış işçiler neredeyse yok pahasına çalıştırılmakta ve hayatları da bu derce tehlikeye atılmaktadır. Bu gün maden ocaklarının denetimi sermayedarlar tarafından maaşla sağlanıyorsa, o zaman bizim o maden ocaklarından sağlıklı bir yapı beklememiz mümkün değil. Bu yönetim kültürü neredeyse devletin her kurumunda var.” diye konuştu.

  Kaynak: haberin devamı http://www.haber3.com/turkiyede-is-guvenliginin-takibi-ve-kontrolu-yok-2984360h.htm


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica