Haber Türk Toptancıda Büyük Yangın

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Türk toptancıda büyük yangın
  [​IMG]

  BERLİN’DE Orhan Akbaba’ya ait depoda Cuma günü öğleden sonra yangın çıktı. Kısa sürede yayılan yangın 2000 metrekarelik deponun tamamına yakınında etkili oldu. 125 itfaiyecinin müdahale ettiği ve dün öğle saatlerine kadar söndürme ve soğutma çalışmasının sürdüğü yangında 10 milyon euroluk maddi zarar meydana geldi.

  KANALDAN SU ÇEKİLDİ

  CHARLOTTENBURG ilçesindeki depoda gıda maddeleri ve ambalaj malzemeleri bulunduğu belirtildi. Alevlerin sıçradığı deponun bitişiğindeki iş yeri de yanarken, iki çalışan ile bir itfaiye eri hafif yaralandı. İtfaiye sözcüsü, deponun duvarında büyük delik açıp yangını söndürmeye çalıştıklarını, nehre bağlı kanaldan su çektiklerini belirtti. Yangının çıkış nedeni ise henüz belirlenemedi.

  20 YILLIK EMEK KÜL OLDU

  YANGIN sonrası SABAH’a açıklamada bulunan ve ayakta güçlükle duran işletme sahibi Orhan Akbaba, olayın şokunu yaşadığını ifade ederken, “Kardeşlerimle işlettiğim bir küçük depo ve şu an kül olan büyük depomuz vardı. Yangın bize çok büyük zarar açtı” dedi. Ahmet Akbaba ise, “Tüm ailemizin ve çalışanlarımızın 20 yıllık emegi kül oldu. 7 kardeş 20 senedir gece gündüz çalıştık. Acımızı anlatacak kelimeler bulamıyoruz” diye konuştu. Depoya kısa bir mesafede kente gaz dağıtan Gasag’a bağlı ana dağıtım istasyonlarının olduğunu belirten Akbaba, “Yangın oraya ulaşsa bir semt havaya uçardı. Allah korudu” dedi.

  MESUT HASTÜRK / BERLIN


  Kaynak: http://www.sabah.de/turk-toptancida-buyuk-yangin.html


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica