Türk İş Hukukunda Fazla Saatlerle Çalışma - Efe Yamakoğlu | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Türk İş Hukukunda Fazla Saatlerle Çalışma - Efe Yamakoğlu

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Kitaplar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  [​IMG]

  Çalışma sürelerinin esnekleştirilmesi ve buna bağlı olarak yeni kavramların İş Kanunundaki yerlerini almaları, fazla çalışmaya ilişkin hükümlerin de içeriğinin değişmesine neden olmuştur. Bu durumun doğal sonucu olarak, fazla çalışmayla ilgili düzenlemelerin ve Yargıtay içtihatlarının yeniden değerlendirilmesi ihtiyacı doğmuştur. İş mahkemelerine açılan davaların büyük bir bölümünde fazla çalışma iddialarının bulunması da konunun önemini ortaya koymaktadır.

  Yıllardır “fazla çalışma” veya “fazla mesai” olarak tanımlanan bu önemli müessesenin yanına 4857 sayılı yeni İş Kanunu ile “fazla sürelerle çalışma” adı altında yeni bir kavram da eklendiğinden bu kavramları bir bütün olarak ele aldık ve çalışmamızın ismini “Türk İş Hukukunda Fazla Saatlerle Çalışma“ olarak belirledik. Bu çalışmada, “fazla saatlerle çalışma”nın dayandığı esaslar, ilgili mevzuat hükümleri ve konuyla ilgili uygulamada karşılaşılan sorunlar inceleme konusu yapılmıştır.


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica