Tüisag'dan Bir Dernek Doğdu İsag

Konu, 'İSAG Derneği Hakkında Bilgiler' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK İSAG Derneği Başkanı TÜİSAG Çalışma Birimi  Değerli TÜİSAG üyeleri,

  Yaklaşık 2 yıldır sürdürdüğümüz mücadelemizde TÜİSAG olarak 42 bin kişiye ulaştık ve İSG alanında büyük bir rekora koşuyoruz. TÜİSAG olarak oluşturduğumuz bu büyük örgütlenmeyi yasal bir çatı altına alarak hayal ettiğimiz Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Birliği kurma yolunda büyük bir adım atmış olacağız. TÜİSAG bir gönül topluluğu fakat sivil toplum örgütü kimliğini alması, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında sadece yasal çerçevede var olan ve faaliyetlerini sürdüren örgütlenmelerin ciddiye alındığını düşündüğümüz için veTÜİSAG dan yola çıkarak bir dernek kurduk.

  İsmi : İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROFESYONELLERİ DERNEĞİ
  Kısaca : İSAG


  Değerli meslektaşlarım, TÜİSAG adıyla kuramadık çünkü Türkiye başlığını ancak bakanlar kurulu kararıyla alabildiğimiz için şimdilik İSAG olduk ilerleyen zamanda TÜİSAG olarak sadece derneğimizi değil BİRLİĞİMİZİ kurmak için çalışmalar yapıyoruz.Derneğimize üye sayısını çoğaltarak ve Türkiye’nin her bir vilayetinde şubeler açarak hızla büyümek ve Türkiye’nin en büyük İş Sağlığı ve Güvenliği oluşumuna dönüşmek istiyoruz .Her zaman bir arada güçlü bir yapıda olmak için ,iyi günde kötü günde birbirimize kenetlenmek için yasal bir çatı altında toplanmamız bize daha büyük bir güç ve ciddiyet verecektir. İSAG olarak üye kayıt formumuzu TÜİSAG sitesine koyarak üye kayıtlarına başlayacağız.Üye kayıtlarımızı TÜİSAG –ANKARA toplantımıza gelirken üye kayıt formunu yanınızda getirerek 2 adet resim ve nüfus cüzdan fotokopisini yanınızda bulundurmanızı istiyoruz. İSAG olarak yürüteceğimiz çalışmalar ilerleyen zamanda Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Birliğinin altyapısını oluşturacaktır.Çok büyük projelerle kurduğumuz derneğimize sahip çıkalım. İSG profesyonellerinin birlikteliği iş kazalarına ve meslek hastalıklarına dur diyecektir. İSAG 6331 sayılı yasanın başarıya ulaşması ve çalışanların yaşamda kalması için yola çıkan kahramanların ismi olacak.En derin saygılarımla,


  Levent KAVLAK
  TÜİSAG-BAŞKAN
  Gsm: 0532 232 91 05

  leventkavlak@hotmail.com
  www.isag.org.tr
  http://twitter.com/leventkavlak1
  www.facebook.com/leventkavlak1

  www.facebook.com/groups.com/leventkavlak
  Not : Değerli TÜİSAG Üyeleri tüzüğümüz valilikten onaylanması konusunda Dernekler İl Müdürlüğünde inceleme sırasında çeşitli konularda revize etmemiz istendi.Revize etmemiz konusunda tavsiyeler şunlar oldu.Bunları şu şekilde sıralayabiliriz, 1) Dİğer Şehirlerde Şubeler açacağımızıbelirterek şubeli dernek tüzüğü koymamız istendi 2) Üye olmak isteyen İSG profesyonel adaylarının belgelerini aldıktan sonra üye olmaları durumunda İSG profesyoneli olarak derneğe daha faydalı olacağı konusunda 3) Dernek giriş ücretleri ve üye aidatları konusunda Üyelik Giriş ücretlerini 50 tl ,aidatları ise 10 tl yapmamız gerektiğine karar verdik.Dernek tüzüğünün değişimi ile Derneğimizin yapacağı faaliyetlerde dahada başarılı olacağı ve önümüzde günlerde karşılacağımız engelleri ancak güçlü bir mali yapıyla aşabileceğimize inanıyoruz.Unutmayalım ki biz bir meslek birliği yolunda ilerlemeye başlıyoruz.Tüm projelerimizi gerçekleştirmek için birlikte bilimsel çalışmalarımızı zenginleştirerek hareket etmemiz gerekiyor.Anlayışla karşılayacağınızı ümid ediyorum.En derin Saygılarımla


   
  Last edited: 27 Ekim 2013
  fzk_oguz, Fulya Osma, htuzan ve 44 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. Hakan TOSUN

  Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi  Tüm İSG Camiasına Hayırlı ve Uğurlu olsun, emeği geçenlere teşekkürler... Umarım bu dernek amacına ulaşır, Tüm İSG Profesyonellerinin bir çatı altında toplanması hepimiz için bir artı olacaktır. Sesimiz daha Gür çıkacak, Haklarımızı daha iyi savunabileceğiz diye düşünüyorum.
  Dernek üyeliği ile ilgili daha detaylı bilgilendirme yaparsanız seviniriz.
  Diğer şehirlerde yaşayan arkadaşlar ne şekilde evraklarını ulaştırabilecek vs.


   
  Turan Tarık Keleş bu yazıya teşekkür etti.
 3. Abdullah Güldoğan

  Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

  Hayırlı uğurlu olsun Levent Bey,

   
 4. SERKAN ÜLKER

  SERKAN ÜLKER TÜİSAG Üyesi

  inş.yarın geldiğimde sormayı düşünüyordum da...şimdi sorayım...dernekten ziyade vakıf veya oda değil...mevzuatla alakalı bir şey mi? belki de bununla alakalı mevzuat bilgim eksiktir, kusurumu aza sayın lütfen...teşekkürler...

     

   
 5. SERKAN ÜLKER

  SERKAN ÜLKER TÜİSAG Üyesi

  isag odası
  isag vakfı gibi....   
  Murat KOÇAK bu yazıya teşekkür etti.
 6. SS001

  SS001 TÜİSAG Üyesi

  Kayıt formu bugün yetişir mi? Malum yarın buluşma günü:)

   
 7. SERKAN ÜLKER

  SERKAN ÜLKER TÜİSAG Üyesi

  dernek tüzüğü ????
   
 8. SS001

  SS001 TÜİSAG Üyesi

  ben de görmek isterim tüzüğü   
 9. tüzüğü okumadan bile imzalayabilecek üyeler de lazım bize :D

     

   
  fzk_oguz, Yusuf SAYAR, SergüzesT ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 10. ECOO

  ECOO TÜİSAG Üyesi

  Levent beye çalışmalarında ötürü şahsım ve mesleğim adına çok teşekkür ederim.İş Güvenliği Uzmanları olarak söz sahibi olma zamanı geldi. Herşey güzel olacak inşallah...:evet:   
 11. Anıl09

  Anıl09 TÜİSAG Üyesi

  hayırlı olsun camiamıza...   
 12. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Kurucular için küçük ama insanlık için büyük bir adım :p Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Gerçekten biz uzmanlar için atılmış belkide en büyük adımdır bu.

  Peki farklı illerdeki arkadaşların üyelikleri nasıl olacak? Bununla ilgili bir çalışma var mı? Çünkü benim anladığım Ankara'da olacak olan toplantı da üye kaydı yapılacağı şeklinde.

   
 13. P.tesini bekleyelim arkadaşlar
   
 14. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  serkan bey,

  oda olmak bu topluluğun ana amacı.. fakat en kapsamlı topluluk olarak(tüisag) devletin bizi oda yapmaya yardımcıolması için çok üyeli bir dernek olarak "bakın 30000" üyemiz var herkesin imzasyıla oda olmak istiyoruz diyebilememiz lazım.Zira halen bizim arkamızda "TÜSİAD" ın olduğunu zannedenler var.:) komik ama geçek biz anlatıyoruz kendimizi ama her yere ulaşamıyoruz.

  dernek olarak kalmak reaktif bir yaklaşım. biz de sizin düşüncelerinize katılıyoruz ve en kısazamanda oda olmak için sizlerin desteğini her fırsatta bekliyorz. giderek büyümekteyiz...

  teşekkürler ilginiz için

   
 15. Ayşe Bekoğlu

  Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Levent Bey,
  Gerekli evrakları size nasıl ulaştırabiliriz? Bir posta adresi verirseniz eğer çok memnun oluruz.   
 16. eikizek

  eikizek TÜİSAG Üyesi

  Bende üye olmak istiyorum, sınav günü erken döndüğüm için katılamadım, şimdi nasıl üye olabilirim?

   
 17. Sayın eikizek,
  Bugün yarın, 1-2 gün içerisinde sitemizde sadece İSAG diye bir bölüm açılacak ve orada tüm bilgiler olacak. Sadece bilgi amaçlı olacak, o bölüm yoruma da kapalı olacak. Forumu takip ederseniz en kısa zamanda bu bilgileri görebileceksiniz. Ben de olabildiğince kişiye mesaj yoluyla ulaşmaya çalışacağım.

   
  ayşegül01, Levent Acar ve eikizek bu yazıya teşekkür etti.
 18. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

  Arkadaşlar,

  Dernek tüzüğü ve dernek üyelik formu ilk mesajın altına eklenmiştir.

  İyi çalışmalar.

   
  Levent Acar bu yazıya teşekkür etti.
 19. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  Tüzük yukarıdakiLevent beyin yazısında görebilirsiniz arkadaşlar.

   
  selim sedat bu yazıya teşekkür etti.
 20. cetintatar

  cetintatar TÜİSAG Üyesi

  Derneğin ileriki zamanlarda İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROFESYONELLERİ ODASI' na dönüşmesi mümkün müdür?

   
  takomania ve adnankaban bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica