TS ISO 31000 Risk yönetimi

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba TSE'den bu standardı edindim,özellikle risk analizi konusunda bir hayli etkin bilgiler içermektedir. Telif hakkı dolayısıyla paylaşamıyorum ama konu hakkında sizi bilgilendirmek istedim. iyi çalışmalar

Nurdan DAHİ

Banned
Meslek
Uzman (C)
:k_karışık:

yusuf.dulda

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba Taner Bey, bilgilendirme için teşekkürler.. :mustafa:

Genel araştırmalarımda ISO 31000 standardı İş Güvenliğinde Risk Yönetimi konusunda çok etkin bir standart olmayacakmış gibi bir izlenime kapılmıştım. Standardı edinmiş biri olarak sizin bu konudaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Taner Bey, bilgilendirme için teşekkürler.. :mustafa:

Genel araştırmalarımda ISO 31000 standardı İş Güvenliğinde Risk Yönetimi konusunda çok etkin bir standart olmayacakmış gibi bir izlenime kapılmıştım. Standardı edinmiş biri olarak sizin bu konudaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?
risk yönetiminin tüm süreçlere uygulanabileceği ile ilgili çalışmalar var , entegre olarakta düşünebilirsiniz henüz bitirmedim ama bitirdikten sonra bir sunum ile destekleyebilirim sizleri

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
ıso standartlarında bu risk yönetimine degınılecek ve mevcut standartlar 14001 9001 revıze olacaktır. Bununla ılgılı calısmalar devam etmektedir

ahmeterkin

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
taner bey benmde tse den almak istediğim 1-2 standart metni var. basılı kopya olarak mı satıyorlar, yoksa bilgisayara indirelebilir bir formattamı? (pdf veya word gibi) bilgi verebilirmisiniz acaba?

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
taner bey benmde tse den almak istediğim 1-2 standart metni var. basılı kopya olarak mı satıyorlar, yoksa bilgisayara indirelebilir bir formattamı? (pdf veya word gibi) bilgi verebilirmisiniz acaba?
Her iki türlüde isteğe bağlı ama pdf indirmek daha ucuz oluyor diye hatırlıyorum.

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
pdf olarak satıyorlar,alım yapıldıktan sonra mailinize iletilmektedir, şirketinize ait olduğu da her nüshasında yer almaktadır

ahmeterkin

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
alım esnasında sepete eklediğimizde, STANDART SATIŞ seçeneği var. bu mail ile alabileceğimiz seçenekmidir?

uzmankivanc

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Selamlar,

Iso 31000 ile ilgili eğitim ve esrtifikasyon programları ile ilgili bilgiye ihitiyacım var.

İstanbul'da Eğitim verebilecek kurumlar ve sertifika verecek sistemlerin geçerliliği hakkında desteğinizi rica ederim.

Teşekkürler.

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)

dilanalphan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba , bir şey danışmak istiyorum bende ıso lardan 5 ayrı eğitim sertfikası var bunun dışında kalite mühendisliği için baş denetçi ile iç denetçi olmak için ayrı eğitim veren kurumlar var . aralarında bi fark var mı yoksa aynı mı aynı zamanda bende iç denetçi belgesi de var ıso belgelerını aldığım zaman almıştım

Süleyman Serkan Yılmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Diğer
Kalite mühendisliği denen eğitimin herhangi bir geçerliliği olduğunu düşünmüyorum, çünkü mühendislik bir diploma işidir. Emek ve zaman gerektirir. Bence ona vereceğiniz parayı başdenetçi eğitimine verebilirsiniz. Ancak sakın şöyle düşünmeyin ben başdenetçi eğitimine gideceğim sonra başdenetçi olup denetimlere gideceğim diye düşünmeyin. Çünkü denetim firmaları bunu yapmıyor o yüzden bu da gereksiz. Bence iç tetkikçi eğitimine gidin ama bunu da iyi bir firmadan alın size daha çok faydası olur

dilanalphan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kalite mühendisliği denen eğitimin herhangi bir geçerliliği olduğunu düşünmüyorum, çünkü mühendislik bir diploma işidir. Emek ve zaman gerektirir. Bence ona vereceğiniz parayı başdenetçi eğitimine verebilirsiniz. Ancak sakın şöyle düşünmeyin ben başdenetçi eğitimine gideceğim sonra başdenetçi olup denetimlere gideceğim diye düşünmeyin. Çünkü denetim firmaları bunu yapmıyor o yüzden bu da gereksiz. Bence iç tetkikçi eğitimine gidin ama bunu da iyi bir firmadan alın size daha çok faydası olur
kalite mühendisliği dedikleri şey de sizin tam dediğiniz şeyi yapıyorlar baş denetçi ve iç denetçilik ve firmaların kalite yönetim firmalarında çalışılmaktadır. aynı şeyden bahsediyoruz aslında .

dilanalphan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
kalite mühendisliği dedikleri şey de sizin tam dediğiniz şeyi yapıyorlar baş denetçi ve iç denetçilik ve firmaların kalite yönetim firmalarında çalışılmaktadır. aynı şeyden bahsediyoruz aslında .
teşekkürler bu arada bilgilendirme için

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.