Tartışma Torba Yasa

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Mehmet Beşir AVCI tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Mehmet Beşir AVCI

  Mehmet Beşir AVCI TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar çıkıcak olan torba yasada örnek c sertifikasına sahip bir uzmanın b sertifikasını alabilmesi için prim gün saayısını uzman olarak doldurması şartı konuldumu yada konulacak mı ? bu konu hakkında bilgisi olan yazsın lütfen...


   
 2. turanmst

  turanmst TÜİSAG Üyesi  torba yasa değişiyo sürekli o taslak henüz ve ben siizn dediğinizle ilgili bir kısım görmedim... ayrıca prim gün sayısı tek seferlik bi 6331 i kurtarma çabasıydı ve o devre tamamlandı bundan sonra sanmam prim gün sayısı ile sınıf atlama olacağını.
  torba yasa değişiyo sürekli o taslak henüz ve ben siizn dediğinizle ilgili bir kısım görmedim... ayrıca prim gün sayısı tek seferlik bi 6331 i kurtarma çabasıydı ve o devre tamamlandı bundan sonra sanmam prim gün sayısı ile sınıf atlama olacağını.

   
  Ersgur ve zafer1958 bu yazıya teşekkür etti.
 3. Kaner

  Kaner TÜİSAG Üyesi

  Evet gelinen noktayı hepimiz izliyoruz, önce çok ağır işlerde 500 işçiye 1 isg uzmanı der arkasında 1000 olarak değiştirirseniz yönetmeliklerle ve her çıkardığın yönetmelikle işveren lehine yontarsanız yasaları İSG uzmanını işverenin yerine cezalandırılması gereken kişi olarak gösterirseniz daha çoookk kaza haberleri izlersiniz.

  Kaza olur, patron serbest isg uzmanı cezaevinde. Sistemde bir suçlu aranıyordu bulundu sanırım. Hem üniversite mezunu olacaksın, hem sınavı kazanacaksın hemde kurban olmak için sertifika parası ödeyeceksin sonra kurban edileceksin.

     

   
 4. kenny

  kenny TÜİSAG Üyesi

  prim gün sayısı olayı devre dışı bırakılırsa sınıf atlama olayı nasıl olacak ki ?

   
 5. kenny

  kenny TÜİSAG Üyesi

  pardon yanlış okumuşum cevaba gerek kalmadı...

     

   
  turanmst bu yazıya teşekkür etti.
 6. turanmst

  turanmst TÜİSAG Üyesi

  3 yıl iş güvenliği uzmanı olarak çalışacaksın ondan sonra sınava gireceksin daha sonra sınıf atlayacaksın yani simitçi de yada anaokulunda çalışıp A sınıfı olma olayı tekrarlanmaz bence

   
  kenny bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica