Bilgi : Torba Yasa Kanunlaştı " Prim Gün Sayısı Tutanlara Sınav Hakkı Geldi "

B

bilgesena

Guest
c sınıfı isg uzmanları büyük bir ihtimalle 23 kasım sınavına girecek bir kaç gün içinde prim gün sayısı ile ilgilide çasgemin sitesinde açıklama yapılacak

B

bilgesena

Guest
c sınıfı isg uzmanları büyük bir ihtimalle 23 kasım sınavına girecek bir kaç gün içinde prim gün sayısı ile ilgilide çasgemin sitesinde açıklama yapılacak

canizzet

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
torba yasasından gectimi

Altar VATANSEVER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kanun maddeside çok açık 6331 Geçiçi madde 4 "Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir." der.
Bence o kadar da açık değil. Şunu sormak istiyorum. Ben 2012 Kasım ayında belgemi aldım. Bu döneme kadar 730 gün lojistik sektöründe kalite alanında SGK'da ödenmiş primim var. Bunlar dikkate alınacak mı mesela?? Ben kanun çıktıktan sonra kanun tüm gereklilikleri taşıyorum. İSG uzmanı sertifikam var mı - var, SGK'ya primim yatmış mı - yatmış. Primler İSG uzmanı olarak yatırılmış olacak diye bir anlam yok ki? Keza 2013 ağustos'ta da c sınıfı uzmanlığı almış birinin daha önce çalışma geçmişi olabilir (farklı alanlarda) bunlar hemen b olabilecek mi?

E

eda2

Guest
açıklasınlar artık ama:(

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bence o kadar da açık değil. Şunu sormak istiyorum. Ben 2012 Kasım ayında belgemi aldım. Bu döneme kadar 730 gün lojistik sektöründe kalite alanında SGK'da ödenmiş primim var. Bunlar dikkate alınacak mı mesela?? Ben kanun çıktıktan sonra kanun tüm gereklilikleri taşıyorum. İSG uzmanı sertifikam var mı - var, SGK'ya primim yatmış mı - yatmış. Primler İSG uzmanı olarak yatırılmış olacak diye bir anlam yok ki? Keza 2013 ağustos'ta da c sınıfı uzmanlığı almış birinin daha önce çalışma geçmişi olabilir (farklı alanlarda) bunlar hemen b olabilecek mi?
Bu yazımı nereden kestiniz bilmiyorum ama bu konuda benim böyle bir yazım yok

Mesken

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
çok yazık oldu asgari ücretle çalıştırılmak üzere B ve A sınıfı iş güvenliği uzmanı aranıyor. sigorta yemek ve yol ücreti karşılanacaktır.benim anladığım bu

E

eda2

Guest
çok yazık oldu asgari ücretle çalıştırılmak üzere B ve A sınıfı iş güvenliği uzmanı aranıyor. sigorta yemek ve yol ücreti karşılanacaktır.benim anladığım bu
hiç sanmıyorum o kadar risk asgari ücrete alınmaz. kimse de bu kadar enayi olamaz. merak etmeyin herkes farkında olması gerekenle ilgili

Erdem Öz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Bırakın artık şu alfabe ile uğraşma işlerini arkadaşlar , A ,B ve ya C fark etmez. İşini hakkı ile yapan teknik bilgi ve donanıma sahip uzman istediği maaşı kazanmaktadır. Kaliteden ödün vermedikçe böyle asılsız laflara kulak asmayınız .

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
peki neden o zaman b sınıfı ehliyeti aldınız Erdem bey????????:)

erkanbulut

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben 2012 kasım sınavında c sınıfı iş güvenliğini aldım. şu anda da bir osgb de iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum. Şu ana kadar toplam 3200 gün primim var. Acaba ben 23 Kasımda A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girebilecekmiyim?

uzmannn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben 2012 kasım sınavında c sınıfı iş güvenliğini aldım. şu anda da bir osgb de iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum. Şu ana kadar toplam 3200 gün primim var. Acaba ben 23 Kasımda A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girebilecekmiyim?

Giremiceksin çünkü 23 kasımda sınav yapılmayacak. :)

Aslı Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
bnm pirım 800 yanı gıremıorumm :(

kagan uzun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
18 ağustosta kazananlar sınava yükseltme için giremeyecek :(

Arzu Çağlayan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar yeniden eğitim için kaydolma şartı var mı yoksa eğitim alınmaksızın doğrudan verilen bir sınav hakkı mıdır?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.