Tmgd Lere Yapılan Hakaret

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
maalesef bizler gibi ekmeğini yarı zamanlı bir kaç işte çalışıp ve onlarca emek verip tmgd olmaya hak kazanan insanlar tmkt denilen kurum yüzünden işimizi yapamıyoruz, onlarca tmgdk kuruluşu mesaj atıyor lakin başka işte çalışıyorsan bu işi yapamazsın duyurusu yüzünden işimizi yapamıyoruz, bimer cimer neresi olursa bu konu için şikayetlerimizi yaptık en son bölge idare mahkemesine gideceğiz bakalım ne olacak.

emredogan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Benim anlamadığım nokta şu. Tamam bir yere kadar TMGKD bünyesinde çalışırken başka bir iş yapamazsın diyebilirsin bunu bir yere kadar anlarım fakat bireysel olarak bile çalışamıyoruz. ben bu seltifika için dünya kadar masraf ve emek harcadım ama boş boş duruyor seltifika. Anayasada çalışma hakkımız varken nasıl oluyorda bireysel olarak bile olsa hem TMGD hem başka iş yapamazsın diyorlar bu haksızlık...

Bayram Barka

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar,
Ben henüz TMGD değilim bu foruma gerek TMGD olabilmek için deneyimlerinizden destek almak gerekse TMGD olduğumda hem destek almak hem destek olabilmek adına yeni üye oldum.
İlk olarak öğrenmek istediğim TMGD olduğumda 5 ten az işletmeye danışmanlık yaparken başka sigortalı bir işte çalışıp çalışamayacağım.
Bununla ilgili kanuni bir kısıtlama varmı?

ilyas öztürk1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar,
Ben henüz TMGD değilim bu foruma gerek TMGD olabilmek için deneyimlerinizden destek almak gerekse TMGD olduğumda hem destek almak hem destek olabilmek adına yeni üye oldum.
İlk olarak öğrenmek istediğim TMGD olduğumda 5 ten az işletmeye danışmanlık yaparken başka sigortalı bir işte çalışıp çalışamayacağım.
bireysel olarak sadece 1 firmaya , TMGDK bünyesinde ise 8 firmaya bakabilirsiniz.

zeynep başak aygün

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Merhaba arkadaşlar,

Bireysel olarak bir işletmede tmgd olarak istihdam edilebilirsiniz, yani aslında bu da bireysel olarak çalışmak değil de işletme bünyesinde çalışmak neden derseniz zaten çalıştığınız işyeri sizi tmgd olarak işe alacak ve normal bir çalışan gibi haftanın artık kaç günü ise orada çalışıyor olacaksınız, yani bireysel olarak 1 firmada çalışıp yine başka yerlerde çalışabilmek gibi bir imkanınız olmayacak, çünkü 30 günden sigorta yatırmak zorunda ki firma tmgd bulunduruyor görünsün

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.