Duyuru : Tmgd İle İlgili Duyuru

KENAN TAYĞAR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLARI İLE İLGİLİ

DUYURU

Bilindiği üzere, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanları Hakkında Tebliğ ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanları Kuruluşlarının Yetkilendirilmesi Hakkında Yönerge yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Tebliğ ve Yönergenin yayınlanmasından bugüne kadar geçen sürede uygulamaya ilişkin sektörden Genel Müdürlüğümüze ulaşan talepler dikkate alınarak, Tebliğ ve Yönergenin farklı yorumlanmasının önüne geçilmesi amacıyla aşağıda belirtilen hususlara açıklık getirilmesine ihtiyaç duyulmuştur.

1- Tebliğin yayımlandığı 19/04/2017 tarihinden önce TMGD eğitimi almış, sınav hakkı devam eden veya tamamlanmış olan fen ve mühendislik alanları dışındaki TMGD’lerin ve TMGD adaylarının eğitim ve sınav hakları devam etmektedir.

2- a) Koordinatör TMGD için istenen 3 yıllık tecrübe, TMGD sertifikasının düzenlendiği tarihten (adayın kazandığı sınav tarihi) itibaren geçen süre olarak değerlendirilmektedir. Söz konusu Yönerge 01.01.2018 tarihinde yürürlüğe gireceğinden TMGDK Yetki Belgesi taleplerinde koordinatör olarak bildirilenlerin yönergenin yürürlük tarihine kadar 3 yılı dolması şartıyla müracaatlar kabul edilecektir.

b) Ayrıca, 31.12.2017 tarihine kadar TMGDK Yetki Belgesi almak için yapılacak başvurulara yönelik olmak üzere, 01.01.2018 tarihinde 2 yıllık TMGD sertifikası olanlar da Koordinatör TMGD olarak değerlendirilecektir.

3- TMGDK merkezinde şirket kurulması aşamasında istihdamı zorunlu tutulan personel, diğer Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı bölgelerinde açılacak şubelerde Şube Sorumlusu olarak görev yapamaz. Ancak, TMGDK merkezinde istihdam edilen zorunlu personeller de dahil olmak üzere istihdam edilen diğer TMGD’ler hizmet verilecek bölgede TMGDK’nın Şubesi olması kaydıyla bu bölgelerde de hizmet verebileceklerdir.

isg c uzmanı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
19 nisanda yayınlanan tebliğde, u-net otomasyon sisteminden bahsediyor? bilgisi olan var mı?

Osman Bilgin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
yenileme eğitimi alan var mı? bu konuya açıklık getirir misiniz? 2015 de aldım sertifikayı, 0 hiç kullanımadım:=) yenileme eğitimi nasıl olacak?
yanlış yere yazdıysam kusuruma bakmayın, acemiyim..

Son düzenleme:

Murat KAÇAR1

Üye
TÜİSAG Üyesi
U net bakanlığın veritabaninin adı. Firmaya ait araç bilgileri, kaza raporları, denetim raporları vs burada arsivleniyor. Kullanım ķlavuzu pdf olarak internette mevcut. Zaten paket bir program e devlet üzerinden incelebilirsiniz. Yenileme eğitimi de 1 ocak 2019 dan itibaren geçerli. Tmgd tebliğinde degisiklik yapılmasına dair tebliğin geçici 2 maddesinde belirtiliyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.