TMGD Tmgd Hakkında Sorum Olacak

Konu, 'Tüisag TMGD ( Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı )' kısmında Meltem Demirr tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Meltem Demirr

  Meltem Demirr TÜİSAG Üyesi  Herkese Merhaba
  Şuan Üniversite son sınıf öğrencisiyim. Arkeoloji bölümü ve İsg okuyorum. Ancak bu alanda ilerlemeyi tercih ettim. Tmgd kursuna gidebilmem icin illa mezun olmayı beklemem mi gerekiyor?
  Bu arada bu sektörü iyice öğrenebilmem icin neler yapmamı önerirsiniz? Yabancı dilim çok iyi. Başka hangi alanlarda kendimi gelistirirsem kendime artı katmış olurum.
  Değerli Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.


   
 2. abdulkerimozgur

  abdulkerimozgur TÜİSAG Üyesi

  Sevgili Meltem kardeşim,
  Mezun olmadan TMGD kursuna gidemiyorsun. TMGD belgesini aldım ancak henüz siftah bile yapamadım.Bu alanda iş bulmak çok zor.Yok 20-25 bin tl kazanırsınız hepsi palavra.Çok şişirdiler ama balon çabuk söndü.Boşuna zaman harcama derim.Daha çok gençsin,bak ne güzel yabancı dilin de var daha güzel alanlara kay derim.Boş ver tehlikeli maddeleri.

   
 3. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

  Tmgd gerçekten de balon olmuş durumda, tavsiye etmem. Ülkemizde ne zaman zorunluluklar başlıyor. Hemen 2 sene erteleme yapılıyor. Bu da sınava girerek belge alan binlerce kişiyi mağdur ediyor. 2018 yılına kadar Türkiye'de çok fazla TMGD ihtiyaç yok. Sonrasında ne olur bilinmez. Ancak su götürmez bir gerçek var ki. TMGD balonu çok çabuk patladı.

     

   
 4. sinan AVŞAR

  sinan AVŞAR TÜİSAG Üyesi

  mezun olma şartı var kardeşim

   
  Last edited by a moderator: 24 Ekim 2016
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica