Haber Tır Şoförünün Tansiyonu Düştü, Faciadan Dönüldü - Elazığ

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Tır Şoförünün Tansiyonu Düştü, Faciadan Dönüldü

  1.jpg

  Elazığ-Diyarbakır karayolunda seyir halinde olan TIR şoförünün tansiyonu düştü. TIR, dorsesinin kasayla sıkışması sonucu durabildi.

  2.jpg

  Edinilen bilgilere göre kaza, Elazığ Diyarbakır karayolu üzerinde bulunan Kekliktepe Köprülü Kavşağı'nda meydana geldi. Bursa’dan gelerek Elazığ’da yük indiren nakliyat TIR'ının şoförü Abdulhamit Akay (34) 5 saatlik molanın ardından Diyarbakır’a gitmek üzere Elazığ’dan yola çıktı. On dakika direksiyon başında kaldıktan sonra Kekliktepe Kavşağı'na geldiğinde başı dönen ve tansiyonu düşen TIR şoförü, direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun karşısına uçtu. İçerisinde çimento fabrikasının malzemeleri bulunan dorsenin kasasıyla sıkışması sonucu durabilen TIR'ın geçtiği esnada karayolunda araç olmaması olası bir facianın önüne geçti.

  3.jpg

  "BAŞIM DÖNDÜ BİR ŞEY GÖREMEDİM"

  TIR şoförü Abdulhamit Akay, yemek yedikten sonra yola çıktığını ve on dakikalık yolculuğun ardından başının döndüğünü belirterek, "Galiba yediğim yemekten zehirlendim. Tansiyonum 6-8’e düşmüş. Ne olduğunu anlamadım" dedi.

  Kaza nedeniyle bir süre trafiğe kapanan yol aracın çekiciyle çıkarılmasının ardından tekrar açıldı. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan TIR şoförünün sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenildi.

  Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  Kaynak: IHA   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica