Haber Tır Devrilmesin Diye Ayağını 2 Saat Frenden Çekmedi - Çanakkale

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Tır Devrilmesin Diye Ayağını 2 Saat Frenden Çekmedi

  1.jpg

  Çanakkale’de freni boşalan ve araçlara çarpmamaktan son anda kurtulan TIR yol kenarına yan yattı. TIR şoförü, aracın devrilmemesi için çekici gelene kadar 2 saat boyunca ayağını fren pedalından çekmedi.

  2.jpg

  Edinilen bilgiye göre, Hasan Özer idaresindeki 34 VZ 8751 plakalı gıda yüklü TIR'ın Çanakkale-İzmir yolunun 10. kilometresinde İntepe rampasında geldiğinde yokuş yukarı çıkarken freni boşaldı. TIR şoförü, kazaya sebebiyet vermemek için bankete düştü. Bu sırada TIR şoförü Hasan Özer, yanında bulunan çocukları Ali (22) ile Kübra Özer’in (14) yan yatan TIR'dan inmesini istedi. Durumu polise bildiren Özer, TIR'ın devrilmemesi için çekici gelene kadar 2 saat boyunca ayağını fren pedalından çekmedi.

  3.jpg

  Olay yerine gelen trafik polisleri yolu tek taraflı olarak trafiğe kapattı. Özer’in çocukları babalarının kurtarılmasını kenarda yaşlı gözlerle bekledi. 2 saat sonra vinç marifetiyle TIR kurtarıldı. Özer, korku dolu gözlerle bekleyen çocuklarına sarılıp onları teselli etti.

  4.jpg

  Hasan Özer, “Yokuş yukarı çıkarken durduğum esnada fren boşaldı. Bu sırada durdurmak için imdat düğmesini bastım. Ama TIR geri geri kaymaya devam etti. Kaçacak yerim yoktu. Arka taraftaki araçlara vurmamak için sağ tarafa doğru geldim. Bankete düştü. İki saat boyunca ayağım frene basılı bekledim. Allah'a şükür bir sıkıntı olmadı” dedi.

  5.jpg

  6.jpg

  7.jpg

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica