Soru : Tezsiz Yüksek Lisans İsg

Liverpoolkiss

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba herkese bi konu üzerine cok bilgi kirliliği var şunu öğrenmek istiyorum. Ben ata AÖF’ten önlisans isg mezunuyum. Kısaca teknikeriyim, bunun yanında başka bir üniversiteden örgün olarak 4 yıllık iibf ceko mezunuyum. Bu civarda ki özel üniversitelerde veya devletlerinde açtığı isg tezsiz yüksek lisans programları var. Bunlardan yapıp b uzmanlığı programına veyahut sınavına girme hakki kazanabilir miyim? Eğer tezsiz yüksek lisans bittikten sonra kurs zorunluluğu olacak mi? Son olarakta civarda tezsiz yüksek lisanların açıldığı okullar hakkında bilgi sahibi olan biri yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler…

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba,

1. ön lisans mezunu olarak kursa gidip C Sınıfı uzmanlık sınavına girebilirsiniz. 3 yıl aktif çalışıp B sınıfı uzmanlık için kursa gidip sınava girerek B sınıfı uzman olabilirisiniz. Sonrasında 4 yıl aktif çalışıp kursa gidip A sınıfı uzmanlık sınavına girerek A sınıfı uzman olabilirisiniz. Bu uzun, meşakkatli
ve sabır isteyen yol. ama doğru olan yol. tecrübe kazanarak ilerlemek bu meslek için çok önemli ki gördüğüm teknik okul mezunu değilsiniz, İSG kültürü teknik altyapı gerektiren bir bilim. (Bu benim görüşüm, katılıp katılmamak size kalmış.)

Gelelim sistemsel açık sebebiyle genelde herkesin tercih ettiği ve piyasada uzman patlamasına sebep olan diğer yola.

2. ön lisans mezunu ve 4 yıllık iibf mezunu olduğunuz için İSG tezsiz yüksek lisans yapabilirsiniz. Tezsiz y.lisans bitince kurs zorunluluğu olmadan B sınıfı uzmanlık sınavına direkt olarak girebilirsiniz. Buradan sonra da uzmanlık yapmadan doktora yaparak A sınıfı uzmanlık sınavına direk olarak girebilirsiniz. Hatta ve hatta tezli doktora yaparsanız sınava bile girmeden A sınıfı uzman olabilir, direkt olarak maden, petrokimya, inşaat, vb. yerlerde sıfır saha tecrübesi ile sorumlu uzman olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Başarılar dilerim

****şimdi linç yiyeceğimi bilerek tekrar yazıyorum. Sistemsel büyük bir hata var. okul bitirmek veya tek sınav kazanarak bu işin sorumluluğunu alabilmek ve mevzuatın buna olanak sağlaması yanlış, yanlış, yanlış.... Böyle olduğu sürece ne hak edilen maaşlar kazanılacak, ne de isg kültürü gelişerek düzgün bir yere gelebilecek.

madeinizmir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Üstünden 1 sene geçmiş ama tezsiz yüksek lisans yapan var mı acaba?Varsa fiyat ve üniversite bilgisi paylaşabilir mi?

SERHAÖZER5505

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Sabit fiyat verilmiyor.Her başlangıç dönemi için fiyat değişiyor.Ben Ktu de yapıyorum.11000 Tl ödeyeceğim.Daha ucuzları ve pahalılarıda var.Ktu vizeler ve ders online final yüzyüze,diğer çoğu üniversite yüzyüze istiyor.Genel bir araştırma ve bölüm sekreterleri görüşmeniz gerekiyor.

madeinizmir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Sabit fiyat verilmiyor.Her başlangıç dönemi için fiyat değişiyor.Ben Ktu de yapıyorum.11000 Tl ödeyeceğim.Daha ucuzları ve pahalılarıda var.Ktu vizeler ve ders online final yüzyüze,diğer çoğu üniversite yüzyüze istiyor.Genel bir araştırma ve bölüm sekreterleri görüşmeniz gerekiyor.
Çok teşekkürler::ok::

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.