Tespit Ve Öneri Defteri Hakkında

jeologist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba, söyle bir konu var kafama takılan,

Bir osgb bünyesinde işe başladım ve bana verilen bir özel güvenlik şirketi var. Bu şirketin farklı sicillerde bir çok projesi bulunmakta yani yaklaşık 100 kadar. ( çoğu bir site veye benzeri yerlerde bulunan bulunan kulübe ve tek bir güvenlik görevlisi şeklinde) Tespit ve öneri defteri sadece merkezde mi olması gerekiyor yoksa her birinin mi olması gerekiyor. Merkezdeki deftere yazacağımız zaman sicil nosunu yazıp önerilerimizi yazsak oluyor mu?

Yardımcı olursanız sevinirim.

osmanoğuz1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba, söyle bir konu var kafama takılan,

Bir osgb bünyesinde işe başladım ve bana verilen bir özel güvenlik şirketi var. Bu şirketin farklı sicillerde bir çok projesi bulunmakta yani yaklaşık 100 kadar. ( çoğu bir site veye benzeri yerlerde bulunan bulunan kulübe ve tek bir güvenlik görevlisi şeklinde) Tespit ve öneri defteri sadece merkezde mi olması gerekiyor yoksa her birinin mi olması gerekiyor. Merkezdeki deftere yazacağımız zaman sicil nosunu yazıp önerilerimizi yazsak oluyor mu?

Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba bende güvenlik firmasına bakıyorum. Senin firmada 100 tane birim olabilir ancak defter açmak için kaç tane sgk numaran var ise o kadar defter açman gerekiyor. Aynı sgk numarasında bulunan farklı birimleri ise bina ve eklentileri gibi düşünüp defter yazarken en üste a apartmanı, b apartmanı yazip o birime gore tespit ve önerilerini yazman yeterli.

jeologist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba bende güvenlik firmasına bakıyorum. Senin firmada 100 tane birim olabilir ancak defter açmak için kaç tane sgk numaran var ise o kadar defter açman gerekiyor. Aynı sgk numarasında bulunan farklı birimleri ise bina ve eklentileri gibi düşünüp defter yazarken en üste a apartmanı, b apartmanı yazip o birime gore tespit ve önerilerini yazman yeterli.

SGK no su ile Sicil nosu ayrı şeyler mi? Ben daha yeni başladım çaylak statüsündeyim. Ama bildiğim tek şey bir çok sicil numarası olduğu... Kimisi kulube de bir apartman güvenliği, kimisi avm de, kimisi şantiyede 100 e yakın farklı sicil nolu proje... herpsi için ayrı defter gerekiyorsa işi bile bırakabilirim hemen çünkü yeni başladım

jeologist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkdaşalar yok mu bilgisi tecrübesi olanlar, lütfen az ilgi gösterin.

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
hocam hepsine ayrı ayrı yapman gerekiyor

Berkay Bengütaş

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sgk nosu dediginiz sicil nosu zaten.ve evet her bir ayri sgk sicil no icin ayri defter gerekmektedir.

jeologist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Sgk nosu dediginiz sicil nosu zaten.ve evet her bir ayri sgk sicil no icin ayri defter gerekmektedir.
İşveren bu kadar küçük ve çok sayıdaki projeye onaylı defter sağlamaz ise peki almam derse?

jeologist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
hocam hepsine ayrı ayrı yapman gerekiyor
DEdiğim gibi güvenlik kulubesi çoğu ve ayrı ayrı yerdeler. hepsi için neredeyse 100 adet defter almaz ki işveren

Berkay Bengütaş

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Farketmez almasi gerekli.teblig tebellug evragi hazirlayin almasi gerektigini ilgili madde hukumleriyle bildirin.kase imza yapsin .sizde mail atin eksiklikleri

Özlem Akarlı

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar her işletme için sgk numarası ayrı olan işveren onaylı defter temin etmek zorunda , bizler de gittiğimizde o defterlere tespit ve önerilerimizi yazacağız .
merkezdeki tek defter olmaz. düşünsenize haftada 1 merkeze geliyorsunuz notları bile unutursunuz ayrıca kabul edilmiyor.

uzmknn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
işyerinde işyeri hekimlerinin kullandığı protokol defterinin
tabipleri odasına onaylatılması yada notere onaylatılması hakkında yasal bir dayanağı var mı?

jeologist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar her işletme için sgk numarası ayrı olan işveren onaylı defter temin etmek zorunda , bizler de gittiğimizde o defterlere tespit ve önerilerimizi yazacağız .
merkezdeki tek defter olmaz. düşünsenize haftada 1 merkeze geliyorsunuz notları bile unutursunuz ayrıca kabul edilmiyor.

Almazlar ise ki almazlarda zaten... ne gibi bir yol izlemeliyim merkez deftere yazmamı isteyecekler

mekabe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
işyerinde işyeri hekimlerinin kullandığı protokol defterinin
tabipleri odasına onaylatılması yada notere onaylatılması hakkında yasal bir dayanağı var mı?

Hayır yok..

Kimyager1978

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
kavram karmaşası var diye düşünüyorum... İşveren SGK no; yalnız bir işverene ait sicil numaradır.
Burada çalışanların kişisel sgk sicil nosu ile karıştırılmasın..

Mustafa KARATAY

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba.inşaat firmasına c sınıfı isg personeli olarak işe başlıyacağım.ilk defa isg yapacağım.ne yapmam gerekiyor

Alp Aslan AYAR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar burada baz alınması gereken nokta işyeri sicil numarasıdır. Şayet birden fazla lokasyonu olan hizmet yerlerinizde lokasyonlarınızın işyeri sicil numarası farklı ise ayrı ayrı tespit ve öneri defteri bulundurulmak zorunda olup İşveren ise bunu karşılamak zorundadır. Buna karşın işveren tespit ve öneri defterlerini temin etmemekte ısrar ediyor ise işverene, bu defterleri alarak ilgili makamlara onaylatması gerektiğini ilgili yasal mevzuatları da belirtmek sureti ile yazı yazarak bildirilmeli; imzası alınmalı ve bu yazının bir nüshası da OSGB'ye götürülmelidir. Söz konusu işveren defterleri halen almıyor ise tespit edilen tehlike ve riskler ile işverenin yapması gereken yasal eylemler karşılıklı imza almak sureti ile ıslak yazışma ve mail yolu ile kendisine bildirilmelidir.

Mesut ÇETİNKAYA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ben de şöyle bir sıkıntı yaşıyorum bu konuda. Bir temizlik firmasında çalışıyorum ve 9 ayrı sgk ile çalışıyor. Her SGK da ki çalışan sayısı 50 yi geçmiyor. Bundan ötürü işyeri hekimi çalıştırmıyor şirket. Ben her sgk için ayrı defteri hazırlattım. Bütün evrakları da hazırlayıp işkur a gittim. Yetkili işyeri hekimi olmadığı gerekçesiyle onaylamadı. Adama her ne kadar kanunda zorunluluk olmadığına anlatsak da tutturdu işyeri hekimi yok onaylamam diye. Bir her defter için (SGK sicil nosuna göre) ayrı ayrı işkurlardan kayıt açıp onaylatmamız gerektiğini söylüyor. (Misal merkez istanbul da. Şirket samsun da hizmet veriyor. Samsun daki defteri samsun da onaylatmak gerekiyor diyor.) Bu durum da ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız dua ederim valla :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.